Przejdź do treści

Apel do premiera w sprawie S3

Apel do premiera w sprawie S3
fot. Roman Tomczak

Dodane: Czwartek, 09 maja 2019

Prezydent Lubina Robert Raczyński i Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki wystosowali pismo do Mateusza Morawieckiego. Apelują w nim o podjęcie przez rząd niezwłocznych działań w kierunku wznowienia prac na odcinku S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem.

 

W poniedziałek, 29 kwietnia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zrywa umowę z włoskim konsorcjum Salini, które budowało m. in. feralny odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem.

 

Feralny, bo od kilku miesięcy nie działo się tam prawie nic, co utrudniało codzienne życie mieszkańcom i niosło ze sobą niebezpieczeństwo korków, kolizji i utrudnionego dostępu służb ratowniczych.

 

Teraz samorządowcy Lubina i Polkowic wspólnie podpisali się pod apelem do premiera o podjęcie działań zmierzających do bezzwłocznego podjęcia działań zmierzających do wznowienia prac na tym odcinku.

 

„Przedłużająca się budowa (...) powoduje codzienny paraliż komunikacyjny (...) i degradację dróg lokalnych oraz zagrożenie dla mieszkańców”, czytamy w apelu. Sygnatariusze listu dodają, że niedokończony odcinek jest główną trasą dojazdową do zakładów pracy dla kilku tysięcy pracowników kopalń i hut Zagłębia Miedziowego.