Przejdź do treści

Jak wyglądasz, czytelniku?

Jak wyglądasz, czytelniku?
fot. Roman Tomczak

Dodane: Sobota, 27 kwietnia 2019

Na to pytanie ma odpowiedzieć konkurs plastyczny, ogłoszony przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach.

 

To już 9. dolnośląska edycja wydarzenia pod nazwą „Artystyczny portret czytelnika”, mająca za cel promocję polkowickiej biblioteki, książek i czytelnictwa.

 

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do dzieci od 5 roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych z województwa dolnośląskiego.

 

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody rzeczowe, nagroda publiczności oraz Grand Prix dla autora najlepszej pracy. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Wypożyczalni Głównej u Pani Katarzyny Mich-Rutkowskiej (tel. 76 723 96 69).

 

Link do materiałów konkursowych: https://tiny.pl/tr5cq

 

Ale to nie jedyny konkurs adresowany przez MGBP do mieszkańców naszej gminy. Drugim jest konkurs literacki „W kilku słowach o… sobie samym”, również edycja dolnośląska. Organizatorzy tego wydarzenia liczą na bardzo osobiste wiersze, w którym poeci opisują siebie, swoje emocje, uczucia i pragnienia.

 

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Dolnego Śląska od lat 8 wzwyż. Jego celem jest zachęcanie do wyrażania uczuć i myśli słowem pisanym, popularyzacja poprawności i kultury rodzimego języka, propagowanie biblioteki jako miejsca spotkań oraz możliwość zaprezentowania swoich pasji i umiejętności. Koordynatorem tego wydarzenia jest Marzena Grech (tel. 76 723 96 75, e-mail: czytelnia@mgbp.pl).

 

Link do materiałów konkursowych: https://tiny.pl/tr5c7