Przejdź do treści

Startuje egzamin ósmoklasisty – końca strajku nie widać

Startuje egzamin ósmoklasisty – końca strajku nie widać
fot. SP 1

Dodane: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Dziś o godz. 9 częścią z zakresu języka polskiego uczniowie ostatnich klas podstawowych rozpoczęli pisanie egzaminu ósmoklasisty. Poniedziałek rozpoczął jednocześnie drugi tydzień strajku nauczycieli, który na szczęście nie przeszkodził ósmoklasistom z naszej Gminy w pierwszej części egzaminu. 

 

Ruszył trzydniowy maraton sprawdzający wiedzę uczniów ostatnich klas podstawowych. Dzisiejszy egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, a dla dzieci, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu może być przedłużony do 180 minut. Uczniowie zmierzą się dziś zarówno z zadaniami zamkniętymi jak i otwartymi, jednak zadań w których muszą sami skonstruować wypowiedź będzie więcej.

 

 

W ubiegłym tygodniu trwający strajk nauczycieli nie przeszkodził uczniom w napisaniu egzaminu gimnazjalnego. Dziś również pomimo strajku nauczycieli w każdej szkole egzamin rozpoczął się bez żadnych komplikacji. Dyrektorzy szkół skompletowali komisje egzaminacyjne, a uczniowie mogli spokojnie rozpocząć pisanie egzaminu gimnazjalnego. 

 

 

We wtorek uczniów VIII klas czeka sprawdzian z matematyki, na którego rozwiązanie będą mieli 100 minut. W środę ósmoklasiści zmierzą się z ostatnią częścią egzaminu tym razem z języka obcego nowożytnego. 14 czerwca uczniowie poznają wynik egzaminu.  

 

 

Nauczyciele nadal nie zawiesili strajku, który trwa we wszystkich szkołach podstawowych oraz Przedszkolu Miejskim nr 6 w naszej Gminie. Dziś w placówkach oświatowych, w których nauczyciele podjęli strajk pojawiło się 86 uczniów. Natomiast do placówek zastępczych, na które zostały wyznaczone jednostki organizacyjne gminy rodzice zdecydowali się przyprowadzić 46 dzieci.

 

 

Do SP 1 przyszło dziś 19 uczniów, a 16 nauczycieli w tej szkole nie podjęło strajku. W SP 2 jest 3 dzieci i 5 nauczycieli do opieki nad nimi. 13 uczniów pojawiło się dziś w SP 3, a opiekę nad nimi sprawuje 5 niestrajkujących nauczycieli. Żaden z uczniów nie przyszedł dziś do SP 4, a tylko jeden z nauczycieli nie strajkuje. Do SP w Jędrzychowie przyszło 9 dzieci, a 17 nauczycieli nie podjęło strajku. W Przedszkolu Miejskim nr 6 pojawiło się 42 dzieci, nad którymi opiekę sprawuje 8 nauczycieli.

 

 

Wszyscy podopieczni mają zapewnioną opiekę nauczycieli, dyrektorzy placówek oświatowych oraz Wydział Oświaty i Kultury UG cały czas monitorują sytuacje w szkołach i przedszkolu podczas strajku.