Przejdź do treści

Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji powołany

Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji powołany
fot. Roman Tomczak

Dodane: Piątek, 29 marca 2019

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki powołał na stanowisko dyrektora Polkowickiego Centrum Animacji (PCA) Bogusława Godlewskiego. 

 

Kandydatura B. Godlewskiego została wyłoniona w wyniku konkursu na to stanowisko. Kandydat spełnił wszystkie wymogi formalne określone w regulaminie konkursu oraz uzyskał maksymalną liczbę punktów podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Od 2 stycznia br. Godlewski pełnił funkcję zastępcy dyrektora PCA. 25 stycznia powierzono mu wykonywanie czynności dyrektora PCA. Od poniedziałku, zgodnie z zarzadzeniem burmistrza Polkowic, jest dyrektorem Polkowickiego Centrum Animacji.

 

 - Chciałbym oprzeć budowanie kultury w Gminie Polkowice głównie w oparciu o tożsamość lokalną, bogatą historię naszego miasta i jego szlachetne tradycje górnicze. Ważne będzie dla mnie także wsłuchiwanie się w głos mieszkańców gminy - powiedział po powołaniu go na dyrektora PCA Bogusław Godlewski.

 

- Żyjemy przecież w mieście górniczym, jesteśmy sercem Zagłębia Miedziowego i będziemy starać się przygotować ofertę kulturalną na miarę tego hasła - dodał.

 

Dyrektor Godlewski chce także ożywienia polkowickiego rynku. Pierwszym elementem tego projektu było zorganizowanie wokół ratusza Polkowickiego Festiwalu Smaku - weekendowej imprezy kulinarnej, która zgromadziła na rynku rekordową liczbę odwiedzających. Wielki Zjazd food trucków ma być dopiero wstępem do całorocznych, cyklicznych imprez kulturalnych na rynku.

 

Bogusław Godlewski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych m. in. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

Posiada prawie 20-letni staż pracy, w tym 6-letni w Polkowickim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji "Impresja" (poprzednia nazwa Polkowickiego Centrum Animacji). Był inicjatorem i organizatorem wielu edycji Polkowickich Dni Teatru, sztandarowej imprezy kulturalnej w Polkowicach.

 

Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji powołany
fot. Bogusław Godlewski