Przejdź do treści

Spektakularny sukces Julii Macioszczyk

Spektakularny sukces Julii Macioszczyk
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 zajęła pierwsze miejsce w XXIII edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Dzięki temu będzie reprezentowała nasze województwo w konkursie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 18-20 maja w Bielsku-Białej.

 

Konkurencję Julia miała ogromną, bo w recytatorskie szranki w grupie uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich wygaszanych oddziałów gimnazjalnych stanęło 39 uczniów, a każdy z nich musiał odnieść wcześniej sukces w konkursach o randze powiatowej. Prezentacje oceniali jurorzy mający wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prezentacji scenicznych - Klaudia Lutosławska – Nowak, Katarzyna Schick, Wojciech Heliński, Marek Mazurkiewicz oraz Jarosław Wrona. Julka występowała na scenie jako 18. Ten numer okazał się dla niej szczęśliwy. Jurorzy byli pod wrażeniem wrażliwości polkowiczanki oraz warsztatu artystycznego. Każdy z nich miał do dyspozycji 15 punktów, które rozdzielał pomiędzy uczestników. Julka otrzymała łącznie osiem punktów i zajęła pierwsze miejsce. Grand Prix konkursu przypadło z kolei Szymonowi Łyżwie z Dzierżoniowa. To właśnie ta dwójka będzie reprezentowała Dolny Śląsk w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w dniach 18-20 maja.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Nie spodziewałam się, że pójdzie mi tak dobrze. To nagroda za pracę, którą włożyłam w przygotowania – mówi nam polkowiczanka, którą do tego, a także wielu innych konkursów przygotowywała opiekunka artystyczna, Magdalena Beller.

 

Spektakularny sukces Julii Macioszczyk
fot. Konrad Kaptur