Przejdź do treści

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż

Dodane: Wtorek, 06 marca 2018

Aż trudno uwierzyć, że od momentu, gdy po raz pierwszy mogliśmy oglądać spektakle teatralne w ramach polkowickiego festiwalu 20 lat. Jubileuszowa edycja rozpocznie się już w Dzień Kobiet od spektaklu „Wiwisexia” w wykonaniu aktorów Teatru Korez w Katowicach.

 

Ta przepełniona humorem oraz nutką erotyzmu komedia będzie pierwszym spektaklem w ramach tegorocznej edycji Polkowickich Dni Teatru. Oczywiście nie jest przypadkiem, że spektakl o takiej tematyce będzie można obejrzeć akurat 8 marca. Artyści ze śląskiego teatru pojawią się na scenie jako pierwsi, ale dzień wcześniej (7.03) zaplanowano pierwszy film w ramach Przeglądu Twórczości Filmowej Adama Ferencego, wybitnego aktora, który jest patronem honorowym tegorocznej edycji Polkowickich Dni Teatru. Film „Przesłuchanie” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego to prawdziwy klasyk polskiej kinematografii i arcydzieło. Projekcje zaplanowano na godzinę 19 i już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kinomanów. Przez kolejne trzy środy, zawsze o 19 w polkowickim kinie będą wyświetlana kolejne filmy w ramach Przeglądu twórczości filmowej Adama Ferencego. Kolejno zostaną wyemitowane – „Kanalia” (14.03), „Wędrujący cień” (21.03) oraz „Sala nr 6” (28.03).

Uroczystą Galę Otwarcia zaplanowano na poniedziałek, 12 marca. Wówczas zostaną wręczone „Złote miedziaki”, Nagrody Publiczności XIX edycji Festiwalu. Będzie także recital Roberta Cichego, a także spektakl „Dziennik przebudzenia”, który wyreżyserował Adam Ferency. Patron honorowy tegorocznej edycji wystąpi także w głównej roli.

- Przy okazji pięknego jubileuszu, 20-lecia Polkowickich Dni Teatru życzę wszystkim osobom odpowiedzialnym za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia, aby zapał i pasja, dzięki którym Polkowickie Dni Teatru tak pięknie się rozwinęły towarzyszyły Państwu także w kolejnych edycjach.

Z największą przyjemnością zapraszam wszystkich miłośników teatru na spektakle w ramach XX edycji Polkowickich Dni Teatru. Życzę wyjątkowych wrażeń – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

 

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż