Przejdź do treści

Wzruszający koncert chóru Cantabile

Wzruszający koncert chóru Cantabile
fot. Paweł Paździor

Dodane: Poniedziałek, 05 lutego 2018

Hol dawnego Gimnazjum Nr 1, obecnie SP3, zamienił się w piątkowy (2.02) wieczór w salę koncertową. Przybyli widzowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Noworocznym chóru Cantabile.

 

Wydarzenie miało bardzo emocjonalny charakter. Chórzyści z Cantabile jak mało kto potrafią wyzwalać wzruszenie, podziw oraz sprawiać, że z oczu ciekną łzy. Organizacja Koncertów Noworocznych to już tradycja. W tym roku, jako że obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj, chórzyści występujący pod batutą Joanny Kący przygotowali repertuar kolędowo-patriotyczny. Piękne wykonania klasycznych utworów sprawiły, że młodzi artyści zebrali za swój występ gromkie brawa.

- Jestem pod wielkim wrażeniem. Piękny koncert. Ta młodzież jest bardzo utalentowana. Ich koncerty to wielkie przeżycie – mówiła nam jedna z uczestniczek piątkowego wydarzenia.

Chórzyści z Cantabile rzeczywiście prezentują bardzo wysoki poziom, a potwierdzeniem tego są liczne nagrody zdobywane podczas różnego rodzaju koncertów.

Ostatnio Cantabile zajęło drugie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Była to 24. edycja tego konkursu, który rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem chórów oraz solistów z całej Polski.