Przejdź do treści

To nie wszystko, na co mnie stać

To nie wszystko, na co mnie stać
fot. www.reebok.pl

Dodane: Poniedziałek, 29 stycznia 2018

Dwa złote i trzy srebrne – to bilans medali wywalczonych przez polkowickich lekkoatletów podczas mistrzostw Dolnego Śląska. W trakcie tej imprezy Damian Sztejkowski pokonał dystans 60 m w czasie 6,90 s. To aktualnie najlepszy wynik w kraju. 

 

– To był najbardziej udany weekend w ciągu ostatnich kilku lat - mówi o ostatnim starcie Robert Pierzchała, trener LKS Polkowice, w którego barwach startuje Sztejkowski. Pierzchała przyznaje, że spodziewał się wysokiej formy Damiana już podczas Mityngu Gwiazd w czeskim Jabloncu n. Nisou.

 

– I te oczekiwania ziściły się w piątym miejscu na tej imprezie. Jestem przekonany, że Damian utrzyma swoją wysoką formę co najmniej do halowych mistrzostw Polski, które odbędą się za 6 tygodni w Toruniu. Wejdzie w bloki i będzie walczył o najwyższe miejsce – zapewnia trener.

 

Nie mniej optymistycznie nastawiony jest sam zawodnik. Sztejkowski uważa, że 6,90 to nie wszystko, na co go stać.

 

– Powoli wracam do swojej formy. Bardzo możliwe, że jeszcze poprawię ten wynik. Na mistrzostwach Polski okaże się, na co tak naprawdę mnie stać – mówi zawodnik.

 

Taki stan ducha naszego zawodnika cieszy tym bardziej, że jeszcze do niedawna zmagał się on z kontuzją.

 

– Były problemy z mięśniem dwugłowym, były kłopoty z kolanem, ale na szczęście mam to wszystko za sobą. Jeśli tylko zdrowie będzie dopisywać, to będą wyniki – mówi.

 

Damian Sztejkowski to nasz najbardziej utytułowany lekkoatleta ostatnich lat. Ten 13-krotny rekordzista polski zajął 8. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bydgoszczy (2016) i  brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych U18 w Tbilisi, gdzie zajął także 6. miejsce w biegu indywidualnym.

 

Roman Tomczak