fbpx

Zapisy do 12 kwietnia

Na ciemnym tle pan z wąsem, w białej koszuli i czarnej marynarce. Napis białymi literami Fanny i Aleksander.
Kulturalne Polkowice

26 kwietnia Centrum Kultury organizuje wyjazd do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Fanny i Aleksander” Ingmara Bergmana. Zapisy do 12 kwietnia.

„Każdy z nas pamięta swoją pierwszą wizytę w teatrze, tę jedyną w swoim rodzaj chwilę, kiedy gasną światła, unosi się kurtyna i świat na zewnątrz przestaje istnieć. Dla niektórych ludzi urok tej chwili nigdy nie wygasa. Zostają oni w teatrze na zawsze, odnajdując tu coś więcej niż rozrywkę czy pracę zarobkową – sens życia, tajemnicę piękna, klucz do rzeczywistości. „Świat jest teatrem” – jak pisał dramaturg wszech czasów Wiliam Szekspir” – czytamy w informacji organizatorów wyjazdu.

„Fanny i Aleksander” to opowieść, w której teatr jest jednym z najważniejszych bohaterów. Historia rodzeństwa, które po śmieci ojca dostaje się pod opiekę zimnego, fanatycznego pastora, łączy w sobie atmosferę baśni i sagi rodzinnej, horroru i komedii. Jest tu nostalgia, miłość, obraz rodzinnych więzi, wiara w triumf sprawiedliwości i potęgę sztuki. Od scen pełnych domowego ciepła przechodzi się do dramatycznych konfliktów, ukazując świat z perspektywy najbardziej wrażliwego obserwatora – dorastającego dziecka. Wszystkie sfery i znaczenia tego dzieła spaja metafora sceny. Bohaterowie Fanny i Aleksander pracują w teatrze, bawią się w teatr, postrzegają świat jako teatr. Jest on dla nich naturalnym środowiskiem, azylem, miejscem, w którym wszystko, co dobre, jest możliwe, a wszystko, co złe, zostaje za progiem. Dlatego piękne wnętrze naszego teatru stanie się fascynującą scenografią spektaklu. Akcja zostanie umiejscowiona w jego tajemniczych, niewidocznych na co dzień zakamarkach, które widzowie będą mogli obejrzeć dzięki projekcjom na żywo.

26 kwietniawyjazd z Polkowic godz. 16.45
Rozpoczęcie spektaklu godz. 18 (czas trwania 225 minut z przerwą). Powrót około godz. 23.

Bilety: ulgowe – 75 zł (dla emerytów oraz uczniów), normalne – 85 zł.

Zapisy oraz płatności do 12 kwietnia do godz. 15, pod numerem telefonu 76 746 88 18.

plakat - wyjazd do teatru 26 kwietnia na spektakl Fanny i Aleksander - spektakl w Legnicy.

 

Źródło: Centrum Kultury

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube