fbpx

Wystawa unikalnych kompozycji

Na zielonym tle biały napis - Głębiej - malarstwo i batiki Anny Bajon.
Kulturalne Polkowice
fot. Centrum Kultury

12 lipca o godz. 17 w Kawiarni Ciekawa otwarta zostanie wystawa pt. „Głębiej” – to malarstwo i batik Anny Bajon. Prace artystki można będzie oglądać do końca sierpnia.

– Wystawa „Głębiej” to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z twórczością Anny Bajon, artystki pochodzącej z Polkowic, która swoje umiejętności i wrażliwość wyraża poprzez obrazy olejne, batik i akwarelę – zapowiadają organizatorzy wystawy z Centrum Kultury. – Każda z tych technik pozwala jej na odkrywanie różnych potencjałów i tworzenie unikalnych kompozycji, które są harmonijne i prawdziwe.

Anna Bajon ukończyła malarstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz arteterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jej prace były prezentowane na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach, w miejscach takich jak Zamek Piastowski w Legnicy, Klub muzyczny Strefa w Krakowie, Galeria hotelu Interhouse w Krakowie, Galeria Sztuki Abakus w Warszawie, Pałac Kazimierzowski w Warszawie, Pałac Prezydencki w Warszawie, Piwnica pod Baranami w Krakowie i w Galeria Sztuki Pacykarz w Legnicy.

Do najważniejszych osiągnięć artystki należą: pierwsze miejsce na Międzynarodowym Przeglądzie Tkaniny Artystycznej – Silezjany 2021, nagroda specjalna przewodniczącej jury w I Ogólnopolskim Konkursie Batiku w Zamościu.

Na ciemnoniebieskim tle napis Głębiej - malarstwo i batik Anny Bajon. Wernisaż wystawy 12 lipca w kawiarni Ciekawa.

Źródło: Centrum Kultury w Polkowicach

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube