fbpx

Wspaniała Gala Noworoczna

Gala Noworoczna - Książęca Orkiestra Salonowa
Kulturalne Polkowice
fot. D. Szymacha

Podczas Gali Noworocznej polkowiczanie i mieszkańcy powiatu wysłuchali, między innymi, walców i polek Straussa, a także tańców węgierskich Brahmsa. W koncercie zorganizowanym w auli Zespołu Szkół pod patronatem starosty polkowickiego i burmistrza Polkowic, wystąpiła Książęca Orkiestra Salonowa, pod batutą Jerzego Koska.

gala noworoczna Książęca Orkiestra Salonowa– Jak przystało na koncert noworoczny dużo będzie utworów Straussa – zapowiadał Jerzy Kosek, dyrygent Książęcej Orkiestry Salonowej. – Będą to jego walce i polki. Dołączyliśmy do repertuaru utwory innych kompozytorów: tańce węgierskie Brahmsa czy polkę „Maszyna do pisania” Andersona. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – zapewniał.

Zainteresowanie koncertem było duże.

– Prawdziwe delicje dla ucha – wyznaje polkowiczanin Piotr Faltyński. – Lubię muzykę klasyczną. W ubiegłym roku było kilka koncertów. Nie na wszystkich mogłem być, ale tutaj jest taka okazja, że grzech byłoby nie skorzystać.

Podobnego zdania jest Cecylia Orzechowska, także mieszkanka Polkowic: Bardzo lubię muzykę klasyczną. Chodzimy z córkami, jak gdzieś jest jakiś koncert. „Na żywo” to jest przyjemność słuchania, bo jest kontakt z artystami.

starosta polkowicki i burmistrz Polkowic podczas gali noworocznej Koncert odbył się pod patronatem starosty polkowickiego Kamila Ciupaka i burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego, który przed koncertem zwrócił się do publiczności: – W tych trudnych okolicznościach pandemicznych staramy się pamiętać o tym, żeby wejście w ten nowy rok było bardzo radosne. Stąd też ta Gala Noworoczna i zaproszenie mieszkańców naszej gminy i powiatu do udziału w niej. A wraz z tą Galą i radosną atmosferą przesyłam życzenia, aby ten rok był dla nas wszystkich pełen zdrowia i aby nasza polkowicka wspólnota wzrastała w pomyślności i w dostatku.

Koncert był bardzo energetyczny a publiczność żywiołowo reagowała na poszczególne utwory. Po zakończeniu występu muzyków żegnały rzęsiste brawa, a widzowie zapewniali, że za rok na pewno przyjdą na kolejny koncert.

Książęca Orkiestra Salonowa ma siedzibę w Wałbrzychu w Zamku Książ. Jej inicjatorem i założycielem jest Jerzy Kosek. W skład orkiestry wchodzą muzycy z Wałbrzycha, Wrocławia i Zielonej Góry. Grają muzykę ambitną, a jednocześnie ciekawą dla publiczności, o czym świadczy obecność melomanów na każdym koncercie. Prowadzą też ożywioną działalność koncertową na terenie całego Dolnego Śląska przybliżając słuchaczom piękno kameralnej muzyki, ciekawy i różnorodny repertuar oraz światowej klasy solistów.

red. DeeS

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube