Warsztaty ze scenarzystką filmową

plakat wydarzenia
Kulturalne Polkowice
fot. MGBP POlkowice

W najbliższy czwartek (03.10) do Polkowic zawita Małgorzata Gutkowska-Adamczyk, jedna z najpoczytniejszych polskich autorek literatury dla dorosłych i młodzieży, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Będzie prowadzić warsztaty pisania wspomnień.

Zajęcia odbędą się 3 października br. o godzinie 17:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.  Wejściówki można odebrać w Wypożyczalni Głównej Biblioteki. Ilość miejsc jest ograniczona.

Małgorzata Gutkowska-Adamczyk jest współtwórczynią scenariuszy filmowych oraz telewizyjnych (m.in. dialogów do serialu „Na Wspólnej” w latach 2003 – 2008, czy programu „Tata, a Marcin powiedział”). Jest również autorką monodramu „Czterdziestka w opałach” wystawianego przez Teatr Kamienica w Warszawie, w którym zagrała Katarzyna Żak. Czytelnicy znają ją głównie jako autorkę poczytnej sagi rodzinnej „Cukiernia pod Amorem” oraz cyklów „Fortuna i namiętności” oraz „Podróż do miasta świateł”. Powieści te zyskały bardzo duże powodzenie wśród czytelników. Czyta się je jednym tchem – pełne są pięknych, zdecydowanych kobiet, przełomowych wydarzeń z dziejów Polski i świata oraz ekscytujących historii miłosnych.  Pisarka prowadzi również popularnego bloga internetowego.

red. Małgorzata Wasilewska