fbpx

Warsztaty w wiatraku pełne ciekawostek

Na zdjęciu odrestaurowany wiatrak polkowicki
Kulturalne Polkowice
fot. Archiwum

Wiatrak Polkowicki można nie tylko zwiedzać. Rozpoczęła się właśnie seria warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy grup szkolnych i przedszkolnych.

Chodzi o warsztaty artystyczno – etnograficzne dla dzieci i młodzieży z cyklu „Wiatrak Polkowicki Edukacyjnie”, z którego w pierwszym roku działalności skorzystało ponad 1000 uczniów.

– We wrześniu i październiku tematem przewodnim będzie plecionkarstwo, które jest jednym z ginących zawodów – zapowiada Joanna Stępień z Centrum Kultury. – Na przełomie listopada i grudnia zaplanowano warsztaty „Co ma piernik do wiatraka”, które w zeszłym roku cieszyły się ogromną popularnością. Przed zajęciami pracownicy wprowadzają uczestników w zarys tematu w kontekście historii, sztuki oraz etnografii i antropologii. Zwieńczeniem warsztatów jest tworzenie prac plastycznych – dodaje.

Kolejną propozycją jest ścieżka edukacyjna „Śladami historii Polkowic”, podczas której przewodnik opowiada o zabytkach i historii naszego miasta. To doskonała okazja nie tylko do spaceru, ale także do poznania ciekawych opowieści na temat Polkowic.

Zapisy drogą elektroniczną należy przesyłać na adres email: wiatrak@ckpolkowice.pl. Więcej informacji pod nr telefonu: 535 181 826.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Wiatraka Polkowickiego w zakładce „Oferta dla szkół i przedszkoli”.

Szczegóły na plakacie.

 

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube