fbpx

W malarskim świecie Józefa Jelonka

Na zielonym tle napis o wystawie Jelonka w kawiarni Ciekawa, obok statek z białymi żaglami na niebieskim tle.
Kulturalne Polkowice

Od 20 października w Kawiarni CieKawa i Salonie będzie można podziwiać malarstwo Józefa Jelonka.

Ekspozycja została zorganizowana w ramach cyklu „Wernisaż wystawy (nie)jednego obrazu”.

„To cykl wystaw poświęcony twórczości artystów i sympatyków sztuki. Różni ich prawie wszystko, a łączy jedno – pasja, która w ich życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. Sztuka to barwy i emocje, to umiejętność obserwacji i patrzenia na świat, ludzi… malarstwo jest niewątpliwie jedną ze sztuk, pozwalającą odkrywać siebie, duszę, emocje – czytamy w informacji organizatorów. – „Wernisaż wystawy (nie)jednego obrazu” stwarza zdolnym artystom możliwość prezentacji swojego dorobku szerokiemu gronu odbiorców. Cykl ten jest okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń na polu sztuki”.

Wernisaż wystawy malarstwa Józefa Jelonka odbędzie się 20 października o godz. 17 w Kawiarni CieKawa i Salonie. Zaproszenia można odebrać w Centrum Kultury. Wystawę można będzie zwiedzać do 19 listopada.

JÓZEF JELONEK: – Malarstwo to moja pasja. Odkąd pamiętam zawsze lubiłem malować i rysować. Zajęcia warsztatowe w Centrum Kultury oraz udział w projektach i plenerach malarskich, w konkursach i wystawach dał mi możliwość podzielenia się tym wszystkim, co mnie zachwyca, ale również przyczynia się do rozwoju mojego talentu. Tematyka moich prac jest różnorodna, ale najbliższe memu sercu są pejzaże morskie i góry. Pociąga mnie również architektura: domy, mosty, akwedukty oraz kolej, statki, lokomotywy…, które z radością maluję. Mój świat sztuki fascynuje, staje się dialogiem i czymś bardzo osobistym. To pasja, która trwa nieustannie i pozwala mi w pełni cieszyć się życiem.

Źródło: Centrum Kultury w Polkowicach

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube