fbpx

To będzie wyjątkowa podróż

Na czarnym tle jest muzyk w czarnej kurtce, gra na trąbce, powyżej napis: koncert w ciemni Patrycjusz Gruszecki solo.
Kulturalne Polkowice

„Koncert w ciemni” to autorski, solowy projekt oparty na innowatorskim podejściu do dźwięku oraz improwizacji w muzyce XXI wieku. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19 w polkowickim Kinie.

„Wyobraźcie sobie salę koncertową przyciemnioną do granic możliwości oraz wspólnie siedzących w niej słuchaczy niewidomych i widzących, którzy w jednej chwili zostają odcięci od wszelkich bodźców wzrokowych tylko po to, by móc w pełni przeżyć, odebrać i odczuć każdy szczegół dźwięku, frazy, wysublimowanej wypowiedzi artysty – czytamy w opisie wydarzenia. – W takich warunkach słychać każdy niuans związany z kunsztem gry na instrumencie dętym. Każdy oddech, dźwięk, a także pauza pomiędzy dźwiękami, rezonuje bezpośrednio ze słuchaczem, który ma niezaprzeczalne wrażenie, że w tej konkretnie chwili, na sali jest tylko On i twórca. Podczas tego zjawiskowego przedstawienia muzycznego, w warunkach ciemności, przy minimalistycznym nagłośnieniu, a także bez jego użycia, artysta wydobywa maksimum akustycznych możliwości sali po to, by ofiarować słuchaczom esencję naturalnego brzmienia instrumentów, dać poczucie zaopiekowania, otulenia dźwiękiem, frazą, która w tej formie i w ten sposób, nigdy się już nie powtórzy, wybrzmi i przeminie. Dostrojenie instrumentów do częstotliwości 432Hz oraz 436Hz, właściwych dla muzyki relaksacyjnej, oraz wyjątkowość improwizacji dodatkowo wzmacniają opisane wyżej doznania, przenosząc słuchaczy w inny wymiar”.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kawiarni CieKawa, Kinie oraz online na stronie www.bilety.ckpolkowice.pl

Patrycjusz Gruszecki Polski Jazzowy Artysta Roku 2017, kompozytor i producent dwóch albumów uznanych w plebiscycie czytelników JazzPRESS oraz słuchaczy RadioJAZZ.fm za Polski Jazzowy Album Roku: „Something About” – 2017 oraz „Faces” – 2022.

Źródło: Centrum Kultury w Polkowicach

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube