fbpx

Seniorzy zdobyli Krzywą Wieżę Ząbkowic Śląskich

grupa teatralna
Kulturalne Polkowice
fot. Centrum Kultury

Grupa teatralna polkowickich seniorów „Na przekór” zdobyła I miejsce w VIII Dolnośląskim Przeglądzie Seniorów Artystycznie Uzdolnionych o Krzywą Wieżę Ząbkowic Śląskich, w kategorii małych form teatralnych.

W przeglądzie wzięło udział ponad 20 grup z całego Dolnego Śląska, które rywalizowały w czterech kategoriach.

– Polkowiccy seniorzy mierzyli się w kategoriach: małe formy teatralne oraz pokazy taneczne – informuje Joanna Stępień, kierownik działu komunikacji i promocji w Centrum Kultury w Polkowicach, przy którym działają grupy w ramach projektu „Senior w Centrum”.

– Grupa działa od roku i liczy dziesięć osób. Pokazała dwie etiudy, które są zabawnym spojrzeniem na stosunki damsko-męskie o lekkim zabarwieniu erotycznym. Mimo stresu przed występem, seniorzy dali z siebie naprawdę wszystko – mówi Dorota Trzmielewska, koordynator projektu „Senior w Centrum”.

Opiekunem artystycznym Teatru „Na przekór” jest Kinga Kaszewska-Brawer, a zespołu tanecznego „Co nam w duszy gra” – Małgorzata Szczęsna.

– Dzięki determinacji, pracy i zaangażowaniu seniorów, opiekunów artystycznych i koordynatora projektu udało się w tak krótkim czasie osiągnąć sukces. Na pewno będziemy chcieli kontynuować ten projekt – deklaruje Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury.

Organizatorem przeglądu był Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki.

Serdecznie gratulujemy naszym seniorom!

 

 

 

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube