fbpx

Rycerze i kramy, czyli Jarmark św. Sebastiana

na szarej kostce brukowej walczą dwaj rycerze w niebieskich szatach, mają niebieskie tarcze i srebrne hełmy. W tle bezowe kamienice.
Kulturalne Polkowice
fot. Archiwum

Kolorowe stragany wypełnią polkowicki Rynek, a rycerze zmierzą się ze sobą widowiskowych turniejach. 7 lipca odbędzie się piąty Jarmark św. Sebastiana.

– Kupcy, artyści oraz waleczni przybędą na uroczyste otwarcie Jarmarku o godzinie czternastej – zapowiadają organizatorzy wydarzenia z Centrum Kultury w Polkowicach.

Godzinę wcześniej w kościele pw. św. Michała Archanioła odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców za wstawiennictwem św. Sebastiana, patrona miasta.

Po części oficjalnej, rozpocznie się podróż wyjątkowa w czasie. Wśród drewnianych straganów wypełnionych kolorowymi materiałami, przyprawami i rękodziełami, będą też smakołyki.

W programie jest wiele atrakcji, między innymi: pokaz sokolników (z historią tych szlachetnych ptaków drapieżnych, ich znaczeniu w kulturze średniowiecza oraz technikach szkolenia i polowania), Turnieju o miecz św. Sebastiana, pokaz grupy sarmackiej: rodem z 1620 roku (piękne, historyczne stroje i spora dawka historycznej wiedzy o szlachcie zamieszkującej tereny Rzeczpospolitej, koncert muzyki średniowiecznej oraz Teatr Ognia.

Na Rynku powstanie też osada rycerska, gdzie można będzie przymierzyć zbroję, będą kramy kupieckie z jadłem i rękodziełem rzemieślników przyuczających do zawodu oraz wystawców ptaków: nie tylko sokołów. Ciekawie zapowiadają się kreatywne, średniowieczne warsztaty.

Szczegóły na plakacie.

na beżowym tle napis: burmistrz Polkowic zaprasza na piąty jarmark świętego Sebastiana na Rynku 7 lipca. Z boku postać rycerza w niebieskim hełmie, trzyma szary miecz, obok księżniczka w czerwonej sukni i w koronie żółtej na głowie.
red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube