fbpx

Przygoda, sztuka, integracja

Porańczowy owal w nim napis: paskoteka młodego człowieka. Po bokach brązowo-pomarańczowe liście.
Kulturalne Polkowice

„Pasjoteka Młodego Człowieka” to projekt, który będzie realizowany przez Polkowickie Centrum Wolontariatu. Łączy on w sobie przygodę, sztukę oraz integrację. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– To wyjątkowa inicjatywa, skierowana zarówno do dzieci pełnosprawnych, jak i tych z niepełnosprawnościami, oferująca niezapomniane chwile w gronie rówieśników – informują organizatorzy projektu. – Jeśli poszukujesz wyjątkowej okazji, by wzbogacić życie swojego dziecka i pomóc mu rozwijać wartości społeczne, to ta propozycja jest dla Ciebie.

Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Fajna Ferajna” – edycja I, a skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Jego celem jest budowanie pozytywnych relacji między dziećmi pełnosprawnymi a tymi, które potrzebują szczególnej uwagi i wsparcia. To także szansa na rozwijanie wartości takich jak tolerancja, empatia, odpowiedzialność oraz poczucie akceptacji i bezpieczeństwa.

Zajęcia odbywać się będą w weekendy (soboty i niedziele) na przełomie października, listopada i grudnia. W programie są: warsztaty artystyczne, bal mikołajkowy, wycieczka Meandrami Guzickiego Potoku oraz wernisaż i wystawa prac uczestników projektu.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy można dokonywać drogą mailową pod adresem: wolontariat@ckpolkowice.pl. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 732 796 222. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: Centrum Kultury

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube