Pomysły na dziecięcą nudę z polkowickiej biblioteki

Pomysły na dziecięcą nudę z polkowickiej biblioteki
Kulturalne Polkowice
fot. DRM

Wszystko pozamykane, a dzieci w domu wariują. Polkowicka biblioteka poleca strony internetowe, na których można znaleźć wiele ciekawych informacji związanych z książkami, jak i pomysły na różne gry, zabawy oraz kolorowanki i to nie tylko dla dzieci.

Na stronie www.dzieciakiwdomu.pl można znaleźć propozycje zabaw (matematycznych, przyrodniczych i z wiedzy o świecie). Są tam też karty pracy do wykorzystania w zabawach z dziećmi.

Kolejna ciekawa strona to www.matematykadladzieci.pl – program wspomagający naukę matematyki dla dzieci. Znajdą się tam również gry matematyczne. Wiele propozycji gier i zabaw dla dzieci (w tym plastycznych) znajdziemy na stronie www.miniminiplus.pl.

Ciekawą propozycją jest Klub Młodego Archeologa. www.archeodzieciaki.pl, gdzie znajdują się różne krzyżówki, łamigłówki, puzzle oraz kolorowanki. Wszystko w arecheologicznej tematyce. Świetnie można z dziećmi spędzić czas w kuchni. Pomoże nam w tym strona www.tajemniczakuchnia.pl. Znajdziemy tam nie tylko przepisy dla dzieci, ale i sporo wiedzy kulinarnej, przedstawionej w bardzo przystępny dla dzieci sposób.

Wszystko o energii: co to jest, skąd się bierze, jak ją odzyskać. Gra, w której dziecko wciela się w kapitana kosmicznej misji i pomaga kosmitom odzyskać utraconą energię. Strona na której można ją znaleźć to: www.planetaenergii.pl.

Ciekawe artykuły dla rodziców, jak i pomysły na różne zabawy z dziećmi. Gry, zabawy i kolorowanki znajdziemy na wielu stronach. Na przykład tu: www.czasdzieci.pl , www.miastodzieci.pl , www.dladzieci.pl.

Warto odwiedzić też stronę www.kulturalnyplaczabaw.pl. Znajdziemy tam gry i zabawy, książki, film i teatr, muzyka i piosenki, kolorowanki. A także www.kula.gov.pl na temat kultury w sieci dla dzieci.

Nie pomijajmy też www.calapolskaczytadzieciom.pl. Strona promuje wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży. Znajdziemy tam też rogramy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów.

 

red. DRM