fbpx

Podsumują „Pasjotekę…”

W rzędzie na dole klęczą: chłopiec w granatowej bluzce, czarnych spodniach, obok dziewczynka w różowej bluzeczce i niebieskich spodniach, obok chłopiec w zielonej bluzce i czarnych spodniach, za nimi stoją chłopiec w niebieskiej bluzie i niebieskich spodniach, dziewczynka w białej bluzce i czerwonych spodniach, dziewczynka w niebieskiej bluzce i czarnych spodniach, chłopiec w niebieskiej koszuli i czarnych spodniach. Wszyscy trzymają w rękach kolorowe obrazki z widokami przyrody: zielona trawa i drzewa, niebieskie rzeki. Z boku duża pomarańczowa plansza z napisem: Pasjoteka młodego człowieka.
Kulturalne Polkowice
fot. Centrum Kultury

„Pasjoteka Młodego Człowieka” to projekt Polkowickiego Centrum Wolontariatu, który łączył w sobie przygodę, sztukę oraz integrację dzieci pełnosprawnych z dziećmi z niepełnosprawnościami. Rozpoczął się w październiku i przyszedł czas na podsumowanie.

– Projekt skierowany był do dzieci w wieku od dziewięciu do czternastu lat i dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Fajna Ferajna” – edycja I – przypomina Joanna Stępień, kierownik działu komunikacji i promocji w Centrum Kultury. – Uczestnicy spotykali się w weekendy, by wspólnie brać udział w warsztatach. Dzieci bawiły się, tworzyły artystyczne dzieła i integrowały się. Był to również czas budowania pozytywnych relacji między dziećmi pełnosprawnymi a tymi, które potrzebują naszej szczególnej uwagi i wsparcia – dodaje.

Podsumowanie projektu odbędzie się w budynku przy ul. Browarnej 1 (dawny „Skarbek”): 9 grudnia o godz. 16 rozpocznie się wernisaż wystawy prac powstałych podczas warsztatów, a 10 grudnia o tej samej porze uczestnicy projektu wezmą udział w Balu Mikołajkowym. Będzie to zwieńczenie wszystkich działań zorganizowanych w ramach „Pasjoteki młodego człowieka”.

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube