Piraci opanowali bibliotekę

Piraci opanowali bibliotekę
Kulturalne Polkowice
fot. DRM

Jolly Roger, czyli czarna bandera z czaszką, zawisła w polkowickiej bibliotece. Uzbrojeni w szable, haki i pistolety piraci opanowali budynek i wygląda na to, że nie zamierzają go dobrowolnie oddać.

GOT.9

Piraci pojawili się w polkowickiej bibliotece nie bez powodu. Okazuje się, że w budynku ukryty jest skarb.

Planujemy poszukiwanie pirackiego skarbu kapitana Czarnobrodego. Mali kamraci będą poszukiwali wskazówek, rozsianych po całej bibliotece, by w końcu dotrzeć do ukrytego skarbu – mówi Monika Tarnowska, herszt bandy.

GOT.11

W rzeczywistości pani Monika to bibliotekarka, a piraci to dzieci, które biorą udział w feriach zimowych zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach. W programie, oprócz poszukiwania skarbu, dzieci będą mogły na przykład zbudować własne okręty pirackie.

Najpierw jednak, w pierwszym dniu ferii, należało przejść próbę i zostać piratem. Dzieci ubrane w trikorny i z przepaskami na oczach decydowały o swoich pirackich pseudonimach. Jak mówiły zabawa w piratów to prawdziwa frajda.

GOT.10

– Ganiamy się, udajemy, że skaczemy z deski – mówi Szymon. – Nie było jeszcze ferii pirackich w Polkowicach. Jest super – dodaje.

Pirackie ferie w polkowickiej bibliotece potrwają do piątku, 14 lutego. Oprócz pirackich zajęć, dzieci będą mogły pobawić się slimem czy wziąć udział w warsztatach z długopisem 3D.

Bogatą ofertę na ferie zimowe przygotowało również Centrum Kultury w Polkowicach. Tradycyjnie pierwszego dnia dzieci spotkały się z przedstawicielami różnych służb.

GOT.5

W trakcie spotkań pod nazwą “Bądź bezpieczny podczas ferii” dzieci mogły porozmawiać między innymi z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej w Polkowicach.

– Gdy będziecie wychodzić na dwór, zwracajcie uwagę na to, czy znacie osoby, które do was podchodzą. Niektórzy obcy mogą zaproponować wam np. cukierka lub pokazywać wam pieska lub kotka. Czy powinniśmy podejść do takiej osoby? – mówi Agnieszka Dąbrowska, funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Polkowicach.

– Byłem na placu zabaw z siostrą i ona właśnie chciała iść do takiej osoby – opowiada jeden z uczestników. – Szybko ją wziąłem i zaciągnąłem do mamy – dodaje.

GOT.6

– Bardzo dobrze zrobiłeś. Nie wolno nam odchodzić z nikim obcym. Gdyby ktoś próbował was namówić, żebyście z nim odeszli pod jakimkolwiek pretekstem, od razu idźcie z tym do mamy, taty czy opiekuna, z którym jesteście – dodaje funkcjonariuszka Dąbrowska.

Centrum Kultury w Polkowicach przygotowało zajęcia w ramach ferii zimowych na każdy dzień do piątku 21 lutego włącznie. Dzieci będą mogły w ich ramach np. dekorować torby, tworzyć zegary, przygotować sałatki owocowe, budować samoloty czy tworzyć kule kąpielowe. Będzie też sporo wycieczek, w tym na zakończenie ferii wyjazd do Muzeum Rogalowego w Poznaniu.

 

red. DRM

Galeria Zdjęć