Pamiętamy o powstaniu

Pamiętamy o powstaniu
Kulturalne Polkowice
fot. CK

Koncert, pokazy sprzętu i filmu – to niektóre wydarzenia zaplanowane na 1 sierpnia w polkowickim rynku, podczas obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Początek o godz. 15.

– Będzie to okazja do uczczenia tego historycznego zrywu oraz edukacji poprzez zetknięcie z żywą historią – zapowiadają organizatorzy obchodów z Centrum Kultury w Polkowicach i Towarzystwa Historycznego „Victoria” .

W programie przygotowano m.in. prezentację broni i sprzętu, dioramy historyczne, wielkoformatową grę planszową, stanowisko do wykonywania przypinek oraz rodzinny konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim.

– O godzinie 17 zatrzymamy się podczas Godziny „W”, po której nastąpi koncert zespołu „Postanowiłem Zmądrzeć” oraz pokaz plenerowy filmu „Powstanie Warszawskie” – dodają organizatorzy.

Dodatkowo, od 30 lipca do 7 sierpnia w Galerii „Rynek 26” zorganizowana zostanie wystawa przedstawicieli Towarzystwa Historycznego „Victoria” pn. „Warszawa ‘44”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń sanitarnych, w tym zasłanianiu ust i nosa.

 

red. ULK