Od 25 kwietnia w Kawiarni CieKawa i Salonie prezentowana będzie wystawa malarstwa Polkowiczanina Jarosława Sobczaka. To kolejna odsłona cyklu „Wernisaż wystawy (nie)jednego obrazu”, który skupia osoby tworzące z potrzeby pasji i dzielenia się swoją twórczością.
Jarosław Sobczak do malarstwa wrócił po latach przerwy. Swoje umiejętności rozwijał w Pracowni Rysunku, a następnie w Pracowni Malarstwa Sztalugowego w Centrum Kultury w Polkowicach. W jego pracach dominują intensywne barwy, które tworzą charakterystyczny, bajkowy klimat. – „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Ta piosenka Zbigniewa Wodeckiego dobrze oddaje to, co tworzę, obrazy moich wspomnień, fascynacji i marzeń, które przelewam na płótno – mówi autor wystawy.
Wernisaż odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17. Zaproszenia na wydarzenie dostępne są w Centrum Kultury przy ul. Skalników 4 oraz w Kawiarni CieKawa. Ekspozycję będzie można oglądać do 22 maja.
