fbpx

Nastrój się… na święta

Plakat Centrum Kultury w Polkowicach informujący o warsztatatch wielkanocnych.
Kulturalne Polkowice

Święta wielkanocne tuż, tuż! Zapraszamy na warsztaty, które pomogą samodzielnie stworzyć oryginalne, świąteczne ozdoby i przygotować dom na Wielkanoc.

Dekoracje z witek brzozowych, opowieści o wielkanocnej plastyce obrzędowej, warsztaty tworzenia pająków, kwiatów z bibuły i wycinanek, ratanowa palma wielkanocna, pisanki, kraszanki i nie tylko…

Instruktorzy Centrum Kultury w Polkowicach w dniach od 27 do 31 marca oprócz warsztatów tworzenia tradycyjnych palm proponują także udział w spotkaniach o obrzędach świątecznych.

– Tematy dawnych oraz obecnych zwyczajów wielkanocnych przybliżą nam panie z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie – informuje Centrum Kultury w Polkowicach. – serdecznie zapraszamy do udziału, współorganizatorem warsztatów prowadzonych 28 i 31 marca jest sołectwo Moskorzyn – dodają organizatorzy.

Zapisy na warsztaty tworzenia palm prowadzone są w Wiatraku Polkowickim pod nr tel. 535 181 826 natomiast na pozostałe wydarzenia w kawiarni CieKawa pod nr 76 846 40 81. Szczegółowy harmonogram spotkań znajduje się na plakacie.

plkat Centrum Kultury w Polkowicach informujący o warsztatatch wielkanocnych.

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube