fbpx

Modrzejewska w Polkowicach

Modrzejewska w Polkowicach
Kulturalne Polkowice

Dziś (18.06) na polkowickim Rynku odbyła się konferencja prasowa, na której władze miasta podpisały  porozumienie o współpracy z legnickim Teatrem Modrzejewskiej,  w ramach realizacji projektu „Modrzejewska w Polkowicach”.

„Skarb wdowy Schadenfreude” to tytuł pierwszego z czterech spektakli, które odbędą się w najbliższym czasie w Polkowicach. Ten plenerowy spektakl z muzyką na żywo można będzie zobaczyć już  22 czerwca (sobota) o godz. 21.00 na polkowickim Rynku. Wszystkie cztery przedstawienia odbędą się w ramach podpisanego porozumienia.

 


– Projekt Modrzejewska w Polkowicach nawiązuje do tradycji grania naszych spektakli na Dolnym Śląsku. Od lat nasze przedstawienia pokazujemy w różnych miastach tego regionu.  Polkowice będą 13 miejscem, ale na pewno nie pechowym – mówił podczas konferencji Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

 

 

Kolejne sztuki w ramach podpisanego porozumienia odbędą się w październiku, listopadzie oraz grudniu. Spektakle pn. „Wierna wataha”, „Polowanie na Snarka” oraz „Orkiestra” będzie można zobaczyć w polkowickim kinie lub w auli forum.

 

 

– Bardzo się cieszę, że z tak znakomitym teatrem możemy podjąć szerszą współpracę. Ten projekt będzie zawierał spektakle dla rodzin, plenerowe, ale również spektakl „Orkiestra”, który wpisze się idealnie w tegoroczne obchody barbórkowe w naszym mieście – podsumował Bogusław Godlewski, dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji.

 

 

Projekt sfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego całkowity koszt to 70 tys. zł.

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube