fbpx

Mieszkańcy zagrają w spektaklu

wystawa o Ignacym Paderewskim
Kulturalne Polkowice
fot. Centrum Kultury

Spektakl „Paddy – pierwszy polski celebryta” w reżyserii Bartłomieja Kamińskiego w wykonaniu mieszkańców gminy Polkowice wraz z koncertem na altówce i harfie w wykonaniu Elżbiety Sokołowskiej i Wandy Jabłońskiej, a potem koncert fortepianowy w wykonaniu Pawła Popko i Ewy Leszczyńskiej wypełnią niedzielne popołudnie, 12 czerwca, w amfiteatrze miejskim.

Wydarzenia organizowane są przez Centrum Kultury w Polkowicach. Jest to projekt dofinansowany ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

– Głównym celem projektu „Bohater sztuki i ojczyzny – Ignacy Jan Paderewski” jest krzewienie wśród mieszkańców Polkowic roli twórczości artystycznej i działalności politycznej Ignacego Jana Paderewskiego – wyjaśnia Agnieszka Kompanicka-Dyczko, koordynator ds. projektów w Centrum Kultury. – Zadaniem projektu jest wsparcie postaw patriotycznych oraz kształtowanie świadomego własnej tożsamości obywatela poprzez upowszechnianie i popularyzację wiedzy dotyczącej historii Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego – dodaje.

Przedstawienie rozpocznie się o godz. 17, a koncert fortepianowy godzinę później.

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube