fbpx

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Dzieci siedzą tyłem do zdjęcia na młych, okrągłych dywianikach. Słuchają pani biliotekarki, która siedzi na przeciwko nich na krześle i czyta im ksiązkę.
Kulturalne Polkowice
fot. Biblioteka Polkowice

Polkowicka Biblioteka bierze udział w projekcie Instytutu Książki pod tytułem MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, który realizuje z powodzeniem od października 2018 roku. Adresatami projektu są dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodzice.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Uczestniczyć w nim mogą zarówno dzieci, które są już zapisane do Biblioteki jak i te, które dopiero dołączą do grona naszych Czytelników. Na start dziecko otrzyma bezpłatną wyprawkę czytelniczą*, na którą składa się:

– książka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”, autorstwa Wojciecha Widłaka, zilustrowana przez Aleksandrę Krzanowską. Nowością jest wyprawka czytelnicza w języku Ukraińskim.

– Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek ze zwierzątkami i nie tylko,

– broszura dla rodziców pt. „ Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w biblioteki”.

Podczas kolejnej wizyty w naszej Bibliotece, zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty. Po uzyskaniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest Biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w V edycji projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie.

red. Biblioteka Polkowice
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube