fbpx

Laura Łącz w Polkowicach. Są wejściówki

plakat Laury Łącz
Kulturalne Polkowice
fot. MGBP

Aktorka i pisarka Laura Łącz będzie gościć w Polkowicach w środę, 18 maja. Najpierw spotka się z dziećmi, potem wystąpi w poetycko-muzycznym recitalu „Między mną a tobą”.

– Recital będzie miał formę montażu poezji z muzyką, będą więc wykonywane piosenki o tematyce dopasowanej do treści poetyckiej – piosenki z okresu XX-lecia międzywojennego oraz utwory własne artystki – zapowiadają organizatorzy wydarzenia z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach. – Tytuł zaczerpnięty jest z twórczości Bolesława Leśmiana, a w programie recytowane będą wiersze tego poety, jak również innych, głównie Juliana Tuwima i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Laura Łączaktorka, reżyser i pisarka. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Od około 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu Klan. Własne tomy bajek i wierszy to na przykład: „Bajki, których jeszcze nie znacie”, „Nocne Duszki i inne bajki”, „Bajki i wiersze na cztery pory roku”, „Spełnione marzenia”. „Sekret czarnego łabędzia”, „Tajemnica starej wieży”. Cykl „Klara, królewna baletnica”. Powieść dla małych, dużych i dorosłych Czytelników pt. „Chłopak z suchą głową”.

Spotkanie jest bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona. Wejściówki na recital do odebrania w wypożyczalni głównej polkowickiej biblioteki.

Zadanie „Nowe horyzonty kultury” realizowane jest w projekcie Instytutu Książki w ramach Promocji Czytelnictwa 2022.

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube