Czy można w 90 minut opowiedzieć o życiu współczesnej kobiety – pełnym sprzeczności, emocji i nieustannej walki o pogodzenie ról? Można. Pod warunkiem, że na scenie stoi Jowita Budnik – to zapowiedź monodramu „Supermenka”, w wykonaniu tej aktorki, która wystąpi w polkowickim Kinie 28 października o godz. 18.
„Supermenka” to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. Jak w życiu, dramat miesza się tu z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości.
„Jest to opowieść inteligentna, więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę – czytamy w opisie. – W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu. Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!”
Autor: Dorota Macieja, reżyseria: Jerzy Gudejko, scenografia: Krzysztof Kelm, kostiumy: Grażyna Gudejko.
Bilety w cenie: 50 zł w przedsprzedaży oraz 70 zł w dniu wydarzenia do nabycia w Kawiarni CieKawa, Kinie, Pałacu w Suchej Górnej oraz na stronie www.bilety.ckpolkowice.pl
UWAGA: zniżka na Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Seniora tylko w sprzedaży stacjonarnej.
Dodajmy, że aktorka została nagrodzona Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową. Znana jest z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka”, „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”.
Źródło: Centrum Kultury w Polkowicach