Jesień z muzyką kameralną  

Jesień z muzyką kameralną  
Kulturalne Polkowice
fot. Centrum Kultury w Polkowicach

Trzy spotkania z muzyką kameralną, w kościelnych wnętrzach, zaplanowano tej jesieni w gminie Polkowice. Cykl koncertów pn. „Musica in Ecclesia” rozpocznie się 24 września.

– Zagrają dla nas wybitni artyści, a w ich repertuarze pojawią się utwory najwybitniejszych światowych kompozytorów – zapowiada Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

Koncerty odbędą się w dwóch kościołach pw. św. Michała Archanioła – w Polkowicach i w Sobinie. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Ilość miejsc ograniczona.

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach

24 września, godz. 19 – „Najpiękniejsze tematy muzyki klasycznej na akordeon i skrzypce”. W programie m.in. utwory J. S. Bacha i R. Williamsa w wykonaniu Mateusza Kwapienia (akordeon) i Andrzeja Tulika (skrzypce). Bezpłatne bilety dostępne w Galerii „Rynek 26”.

 9 października, godz. 19 – “W górę serca”. W programie m.in. utwory F. Schuberta i Yirumy w wykonaniu Piotra Pakowskiego (pianino), Katarzyny Shulz (skrzypce), Olgierda Żemojtela (wiolonczela). Bezpłatne bilety dostępne od 21 września w Galerii „Rynek 26”.

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Sobinie

25 października, godz. 17 – “W górę serca”. W programie m.in. utwory F. Schubert i Yirumy w wykonaniu Piotra Pakowskiego (pianino), Katarzyny Shulz (skrzypce), Olgierda Żemojtela (wiolonczela). Bezpłatne bilety dostępne od 5 października w kasie w Sobinie.

 

red. ULK
Tłumacz