fbpx

Jasełka w Moskorzynie

Na zdjęciu widocznych jest 11 osób, to młodzi aktorzy, biorący udział w jasełkach. Na zdjęciu widoczny jest również mężczyzna w stroju Św. Mikołaja oraz sołtys Moskorzyna - Dorota Szubała.
Kulturalne Polkowice
fot. D. Szubała

Z inicjatywy młodych mieszkańców Moskorzyna przygotowane i wystawione zostały jasełka. Program przedstawienia w sposób wymowny i świąteczny zobrazował historię Bożego Narodzenia. Publiczność dopisała, a dopełnieniem spotkania był słodki poczęstunek.

 

Mali aktorzy w profesjonalny sposób próbowali przekazać najważniejsze wartości w życiu człowieka takie jak: empatia, wrażliwość, czułość, zrozumienie, okazywanie serca. Nie zabrakło też muzycznego tła, kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży z Moskorzyna doskonale uzupełniały bożonarodzeniowy program przygotowany przez sołtysa, radę sołecką oraz Radę Młodzieżową Moskorzyna.

Młodzież przy szopce w przebraniach trzech króli, Maryii oraz Jóżefa. W tle znajduje się szopka.– W ubiegłych latach z uwagi na pandemię kolędnicy wędrowali przez wieś śpiewając kolędy. Dzieciom brakowało tradycyjnego spotkania w świetlicy, przyzwyczajone są do tego, że w tym okresie angażują się w przygotowanie jasełek – mówi Dorota Szubała, sołtys Moskorzyna.

Jedenastu aktorów dołożyło wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla wszystkich mieszkańców sołectwa sposobnością do spotkania noworocznego. Wśród publiczności byli rodzice, dziadkowie, którzy w skupieniu wysłuchali o najważniejszych wydarzeniach towarzyszących narodzinom Jezusa.

Na zdjęciu dwaj chlopcy w strojach pastuszków, podczas jasełek. W tle dekoracja z papierowych, białych śnieżynek. Przed chlopcami ułożone ognisko.– Dziękuję wszystkim za czas poświęcony montowaniu szopki, za udekorowanie sali ozdobami zimowymi, za przygotowanie słodkiego poczęstunku, a pracownikom Centrum Kultury w Polkowicach za dobrą współpracę – podkreśla sołtyska.

To był moment na przemyślenia, wspomnienia oraz spotkanie sąsiedzkie. Niezwykłe ciepło pielęgnowania tradycji, składania życzeń, a także wizyta Świętego Mikołaja, od którego najmłodsi dostali paczki.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube