fbpx

Grand Prix dla Podolanek. Gratulujemy

zespół Podolanki
Kulturalne Polkowice
fot. Źródło: Centrum Kultury FB

Do bogatej kolekcji nagród zespół ludowy Podolanki z Nowej Wsi Lubińskiej dodał Grand Prix X Jubileuszowego Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej „Swojskie Granie i Śpiewanie”, który odbył się w miniony weekend w Smolniku koło Leśnej. Gratulujemy.

Uczestnicy festiwalu, a było to dziesięć zespołów, mieli wykonać po cztery utwory.

– Jeden z nich musiał zawierać albo własny tekst, albo własną melodię – dopowiada Wiesława Baczyńska, szefowa Podolanek. – My wybraliśmy pierwszą opcję i była to piosenka o nas, o naszym zespole. Pozostałe utwory z naszego repertuaru były bardzo dynamiczne i może to spodobało się jurorom i porwało publiczność – dodaje.

Kolejny sukces Podolanek cieszy burmistrza Polkowic, który docenia i wspiera działalność zespołu.

– Bardzo dziękuję Podolankom za reprezentowanie naszej gminy na wszelkich festiwalach i wydarzeniach artystycznych. Jestem pewien, że ta nagroda wesprze dalszy rozwój zespołu, który od wielu lat wzbogaca życie kulturalne naszego regionu – podkreśla burmistrz Łukasz Puźniecki.

W najbliższym czasie Podolanki z Nowej Wsi Lubińskiej wystąpią w Polkowicach podczas festiwalu „Świat pod Kyczerą” (2 lipca).

Przypomnijmy, że tradycje muzyki ludowej zespół czerpie od przesiedleńców ze wsi Tuligłowy na Podolu. Dwa lata temu został uhonorowany nagrodą okolicznościową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dowód uznania za 35-letnią działalność na rzecz upowszechniania folkloru i kultury ludowej.

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube