fbpx

Dwudniowy Plener Tkacki

Dwudniowy Plener Tkacki
Kulturalne Polkowice
fot. CK Polkowice

Oderwij się od codziennej rutyny i spróbuj swoich sił w tradycyjnej sztuce tkactwa. Na wyjątkowy Plener Tkacki w malowniczej scenerii Pałacu w Suchej Górnej zaprasza polkowickie Centrum Kultury. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały.

Podczas zajęć 20-21 lipca uczestnicy poznają podstawowe techniki tkackie, ich historię i wpływ na kulturę, nie tylko ludową. Stworzone unikatowe dzieła sztuki, będzie można zabrać ze sobą do domu.

Warsztaty poprowadzi Karolina Nowaczyk, prawdziwa pasjonatka, dyplomowana tkaczka z wieloletnim doświadczeniem i autorka wielu kursów. Projektuje i tworzy tkaniny artystyczne do wnętrz, prowadzi pokazy i prelekcje o tkactwie artystycznym (gobelinowym).

„Poprzez tkanie pomagam kobietom czuć się artystką i realizować pasję spełniać wewnętrzną potrzebę aktywnego kontaktu ze światem sztuki. Wspieram kobiety w powrocie do marzeń o otaczaniu się sztuką w codzienności. Pomagam w rozwijaniu umiejętności tkackich poprzez tkactwo artystyczne. Na warsztatach tkania gobelinowego (malowanie wełną, arrasy wawelskie) uczę krok po kroku tkania, samodzielnego przygotowania projektu i tkania własnych tkanin artystycznych moją autorską metodą 5P – od projektu do prezentacji.”

Plener Tkacki potrwa w godzinach od 13 do 17 w parku przy Pałacu w Suchej Górnej. Bilety w cenie 300 złotych do nabycia online oraz w kasach Centrum Kultury.

Źródło: Centrum Kultury w Polkowicach

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube