fbpx

Coraz bliżej święta…

Coraz bliżej święta…
Kulturalne Polkowice
fot. Centrum Kultury / PPK

Odliczanie trwa! Świąteczne iluminacje już zdobią ulice naszego miasta wprowadzając nas w ten wyjątkowy czas. Za parę dni jeszcze bardziej poczujemy wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy wspólnie z burmistrzem Polkowic rozświetlą choinkę świętując jednocześnie Mikołajki. Wydarzenie zaplanowano na środę 6 grudnia. Zapraszamy wszystkich na polkowicki Rynek.

Rozpoczął się montaż ponad 250 bożonarodzeniowych ozdób, które 1 grudnia w pełni pojawią się na ulicach miasta i w sercu Polkowic. Iluminacje swiąteczno-noworoczne te przestrzenne jak i latarniowe będą nam towarzyszyły do 7 stycznia.

Najbardziej oczekiwanym symbolem świąt w naszym mieście jest bez wątpienia choinka. Wprowadza radosną atmosferę na polkowickim Rynku i czekają na nią nie tylko najmłodsi polkowiczanie.

– Bożonarodzeniowy czas rozpoczniemy tradycyjnie wydarzeniem „O choinka! Ale świeci!” – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Zapraszam serdecznie do wspólnego odliczenia, które poprzedzi moment rozświetlenia naszej miejskiej choinki – dodaje

Dla najmłodszych polkowiczan w tym dniu zaplanowano mikołajkowe disco, zabawy zręcznościowe, świąteczne quizowanie i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem.

Miłośników jazdy na łyżwach informujemy, że w pierwszą sobotę grudnia lodowisko rozpoczyna kolejny sezon. W dniu otwarcia wstęp jest bezpłatny. Polkowicka ślizgawka uruchomiona zostanie od godz. 10. Natomiast w godz. 16-18 rozpoczną się zabawy dla dzieci z Mikołajem oraz kolorowe animacje.

 

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube