fbpx

Dni Polkowic – plener w Grodowcu

plakat plener malarski
Kulturalne Polkowice
fot. Centrum Kultury

„Architektura sakralna i piękno natury Zagłębia Miedziowego” – to temat pleneru malarskiego organizowanego przez Centrum Kultury w ramach Dni Polkowic 2022. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 czerwca.

– Zapraszamy wszystkich sympatyków malarstwa, plastyków, pasjonatów i miłośników sztuki z Dolnego Śląska do wzięcia udziału w plenerze malarskim – zachęca Joanna Stępień, kierownik działu komunikacji i promocji w Centrum Kultury w Polkowicach.

Plener odbędzie się 10 czerwca w malowniczym miejscu – przy Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu i trwać będzie od godz. 9 do godz. 16.30. Uczestnicy wykonają jedną pracę związaną z tematem pleneru, na płótnie o wymiarach 50×70 cm, techniką akryl lub olej.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić kartę zgłoszeniową i dostarczyć ją do Centrum Kultury w Polkowicach przy ul. Skalników 4 lub wysłać mailowo na adres: agata.baran@ckpolkowice.pl; uiścić wpisowe wysokości 50 zł przelewem na konto:
SANTANDER BANK POLSKA S.A.O/POLKOWICE 56 1090 2109 0000 0001 4405 8485 z dopiskiem „Plener malarski” oraz uzyskać pozytywną odpowiedź o przyjęciu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 czerwca. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizator zapewnia podobrazia i farby: akryle lub olejne. Pozostałe materiały malarskie (media, pędzle, itp.) – we własnym zakresie. Przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe.

– Wręczenie nagród oraz prezentacja prac odbędą się o godz. 16.30 przy Domu Pielgrzyma w Grodowcu – dodaje Joanna Stępień.

Patronat nad wydarzeniem objęli: starosta polkowicki Kamil Ciupak, wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński oraz proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu ks. Marcin Kliszcz. Komisarzami pleneru są Andrzej Kabat, wykładowca ASP we Wrocławiu i Kinga Wróblewska, artysta plastyk.

Koordynatorem wydarzenia jest Agata Baran (tel. 76 746 88 27 lub 76 746 88 10 – sekretariat), która w razie potrzeby odpowie na wszystkie pytania dotyczące pleneru.

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube