„Balladyna” narodowo

„Balladyna” narodowo
Kulturalne Polkowice
fot. Źródło: MGBP

W tegoroczną edycję Narodowego Czytania włączyła się polkowicka biblioteka. Tym razem miłośnicy słowa pisanego w całym kraju zmierzą się z „Balladyną” Juliusza Słowackiego.

Aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu należy się zgłosić do biblioteki telefonicznie do 14 sierpnia, pod numerem telefonu 76 723 96 66.

– Spotkanie odbędzie się 5 września w Galerii „Rynek 26”, przy zachowaniu wszystkich zalecanych środków ostrożności – zapowiada Maria Grzegorek z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez prezydenta Polski od 2012 roku („Pan Tadeusz” A. Mickiewicza). Rok później w całej Polsce czytano dzieła A. Fredry, a następnie:  „Trylogię” H. Sienkiewicza (2014), „Lalkę” B. Prusa (2015), „Quo vadis” H. Sienkiewicza (2016), „Wesele” S. Wyspiańskiego (2017), „Przedwiośnie” S. Żeromskiego (2018) oraz zbiór ośmiu nowel: E. Orzeszkowej, M. Konopnickiej, B. Prusa, B. Schulza, W. Reymonta, S. Żeromskiego, H. Sienkiewicza i H. Rzewuskiego (2019).

 

red. ULK
Tłumacz