fbpx

Alek Rogoziński w polkowickiej bibliotece

biblioteka w Polkowicach: szara ściana z napisem biblioteka, w tle galęzie dzrew i szlkana ściana uczelni.
Kulturalne Polkowice

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim odbędzie się 16 listopada o godzinie 17 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach, z inicjatywy burmistrza Łukasza Puźnieckiego.

– Alek Rogoziński to autor, który z zawodu jest dziennikarzem, ale z pasją i sukcesami pisze jedne z najpoczytniejszych kryminałów – informują pracownicy biblioteki. – Jego literacka kariera rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy to zadebiutował powieścią „Ukochany z piekła rodem”, która zdobyła pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych w EMPIK.com. Od tego czasu z sukcesem kontynuował pisanie, zdobywając serca czytelników i wiele prestiżowych wyróżnień.

Zdobył nagrodę specjalną podczas gali wręczenia nagród „Złoty Pocisk” podczas 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Jego książka „Miasteczko morderców” została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, a prawa do ekranizacji jego sagi „Gorset i szpada” zostały sprzedane w 2022 roku.

Twórczość pisarza doczekała się też inscenizacji teatralnej, a jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” odniosła ogromny sukces na deskach Teatru Druga Strefa.

Źródło: MGBP

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube