fbpx

30. Finał WOŚP coraz bliżej

olakat WOŚP 30 finał
Kulturalne Polkowice
fot. Tomasz Praski

W wielu punktach na terenie Polkowic można wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrzucając datki do puszek. Zakończył się nabór wolontariuszy. Przygotowania do 30. Finału WOŚP, idą pełną parą.

– W tym roku gramy 30 stycznia i zbieramy fundusze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – przypomina polkowicki Sztab WOŚP.

Wolontariusze zaczną kwestować od godz. 10, a przez cały dzień w mieście i na terenie gminy zaplanowano mnóstwo atrakcji, w których można będzie uczestniczyć za wrzut do puszki. W polkowickim Rynku będą Food Trucki dla WOŚP i Zimowy Jarmark Różności, a w pobliskim Atelier – kiermasze książek i sztuki, warsztaty plastyczno-techniczne i gry planszowe.

Od dzisiaj można już licytować przedmioty przekazane na rzecz WOŚP przez burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego. Wyjątkowy zestaw produktów regionalnych oraz zestaw ekskluzywnych gadżetów z logo Gminy Polkowice, czekają na licytujących tutaj oraz tutaj .

Do polkowickiego Kina można będzie wybrać się na spektakl dla dzieci „Szałaputki”, występy sekcji działających przy Centrum Kultury czy koncerty. Kawa przyciąganie do Galerii „Rynek 26” nie tylko amatorów tego brązowego napoju – na degustację, ale też na opowiastki.

Z pewnością nie zabraknie chętnych do zwiedzania wiatraka z przewodnikiem, a dochód ze sprzedaży biletów trafi do puszki WOŚP. W parku miejskim zaplanowano Orkiestrowe Morsowanie. Będzie też tradycyjne Światełko do Nieba ze wspólnym zdjęciem mieszkańców.

Wśród wydarzeń towarzyszących, w Aquaparku będą rodzinne zawody pływackie i zbiórka krwi, organizowana przez Klub HDK PCK im. „Miedzianej Kropli Krwi” przy O/ZG Rudna. Z kolei w ratuszu zaplanowano symultanę szachową z mistrzem międzynarodowym Piotrem Sabukiem, pod honorowym patronatem burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

Kiermasze, warsztaty i inne atrakcje czekają na mieszkańców w świetlicach wiejskich w Komornikach i Sobinie.

Poniżej szczegółowy program 30.Finału WOŚP.

program 30.finału WOŚP w Polkowicach

 

 

red. ULK

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube