28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach
Kulturalne Polkowice

Łapiemy wiatr żagle i po raz 28. gramy podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku dziać się będzie w całym mieście, a wolontariusze już od 9:00 będą kwestować po mieście z serduszkami. Pamiętajcie, liczy się każda złotówka!

Jak co roku przygotowano ogrom wydarzeń towarzyszących. Poniżej znajdziecie wybór najciekawszych z nich, których nie możecie przegapić. Udział we wszystkich wydarzeniach za wrzut do orkiestrowej puszki!

Food Trucki dla WOŚP w Polkowicach

Tym razem wyjątkowo zaczynamy grać w sobotę o godzinie 12:00 na Rynku w Polkowicach, gdzie czekać będzie na Was jedzenie z różnych zakątków świata! Razem ze Smakami Świata Street Food wybierzcie się z nami w kulinarną podróż po smakach Azji, Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Afryki! Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie również kraftowych browarów oraz grzanego wina.

Miejsce: Rynek Polkowice

Data: 11-12 stycznia

Czas: 12:00-20:00

 

Pływamy i wspieramy!

W Aquapark Polkowice nie zabraknie wodnych atrakcji. O godzinie 10:00 rozpoczną się zawody pływackie. W licznych kategoriach udział będą mogły wziąć dzieci, nastolatki, dorośli oraz całe rodziny. W programie przygotowano również naukę nurkowania z Akademią Nurkowania SALEM, która rozpocznie się o godzinie 14:00.

Miejsce: Aquapark Polkowice, ul. Młyńska 4

Data: 12 stycznia

Czas: zapisy od godz. 9:00

 

Koncerty na żywo

Jak co roku nie mogło zabraknąć również muzyki na żywo! Od 12:00 w Kinie występować będą grupy taneczne z terenu gminy, a od 17:00 na scenie wystąpią:

– Dorota Janur z egzotycznym tańcem brzucha,

– Aneta Szkudlarek i Dawid Sierpina w koncercie „Siła kobiet”,

– Michał Bober z zespołem w koncercie „Wielcy nieobecni”.

W trakcie koncertów prowadzone będą również licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Miejsce: Kino Polkowice, ul. Dąbrowskiego 1

Data: 12 stycznia

Czas: 17:00

 

Mecz CCC Polkowice – Arka Gdynia

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 zamieni się z kolei w arenę sportowych zmagań. Od 13:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na wyjątkowy trening z udziałem koszykarek klubu CCC Polkowice oraz piłkarzy KS Górnik Polkowice. To wyjątkowa okazja, by na żywo potrenować z jednymi z najlepszych sportowców!

O 19:00 zapraszamy również na mecz drużyny CCC Polkowice, która zmierzy się z klubem Arka Gdynia. Dochód ze sprzedaży biletów, dostępnych w kasach w dniu wydarzenia od godziny 17:00, zostanie w całości przeznaczony na cel Finału.

Miejsce: Hala sportowa, ul. Dąbrowskiego 1A

Data: 12 stycznia

Czas: trening – 13:00; mecz – 19:00

 

Potańcówka dla seniorów

Ruch to zdrowie, a wiek nie przeszkadza w zabawie, dlatego zapraszamy wszystkich młodych duchem seniorów na wyjątkową potańcówkę, która odbędzie się w Restauracji Uniwersyteckiej o godz. 18:00. Zabawę rozkręci DJ Raff!

Miejsce: Restauracja Uniwersytecka, ul. Skalników 6B

Data: 12 stycznia

Czas: 18:00

 

Rozbiegane Światełko do Nieba z Fitareną

A na zakończenie obowiązkowo wspólnie stworzymy wyjątkowe Rozbiegane Światełko do Nieba! O 18:00 rozpoczynamy rozdawanie numerów i rozgrzewkę, by równo o 20:00, po wspólnym zdjęciu z mieszkańcami, światełko pobiegło ulicami Polkowic.

Każdy z uczestników proszony jest o zabranie ze sobą świecącej czołówki, która rozświetli nasze miasto.

Obowiązują zapisy w siedzibie klubu Fitarena w Polkowicach lub na stronie www.euforiabiegacza-sport.pl.

Śmiałków, którzy nie boją się zimna, zapraszamy również na Orkiestrowe Morsowanie o godzinie 18:00. Zapewniamy dużo śmiechu oraz pozytywnej energii!

Miejsce: Centralny Park Zabaw i Wypoczynku

Data: 12 stycznia

Czas: rozgrzewka i morsowanie – 18:00; bieg – 20:00

 

Galeria Zdjęć