Otwarcie już wkrótce

Otwarcie już wkrótce
fot. Konrad Kaptur

Dodane:

Trwająca dziewięć miesięcy przebudowa budynku „B” Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych dobiega końca. Do wykonania pozostały jedynie kosmetyczne prace. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 20 sierpnia.

 

- Ten obiekt przeszedł totalną przebudowę. Skala i zakres wykonanych prac jest ogromna, tym bardziej cieszy nas fakt, że udało się je przeprowadzić tak, że pacjenci nie odczuli niedogodności. Przez cały okres remontu przychodnia była czynna – mówi Mariola Kośmider, koordynator główny projektu.

Dziś budynek wygląda pięknie, ale nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim jest bardzo funkcjonalny i bezpieczny. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane i w pełni przystosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Jest w nim wiele udogodnień dla obsługi, która będzie się opiekować osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi.

Obecnie pomieszczenia pachną świeżością, są już w większości wyposażone w supernowoczesny sprzęt, z którego już w ostatniej dekadzie sierpnia będą mogli korzystać pacjenci.

W nowych pomieszczeniach znajdą się - gabinet gerontologii,  logopedyczny, poradnia rehabilitacyjna, gabinet masażu, dział fizykoterapii oferujący zabiegi z użyciem pola magnetycznego, solluxu, aquavibronu, utradźwięków i fali uderzeniowej, elektroterapia oraz elektroterapa skojarzona z terapią podciśnieniową, laser, wodolecznictwo w tym masaż wirowy kończyn górnych i kończyn dolnych, masaż podwodny z kąpielą perełkową. Ponadto udostępniony będzie dział kinezyterapii i platforma dynamograficzna (BIOFEEDBACK) umożliwiająca zarówno testowanie jak i trening pacjentów  z problemami neurologicznymi.

Poza tym w ramach prac remontowych – została przebudowana oraz doposażona część rehabilitacji psychologicznej.

- Nasi pacjenci będą mieli  dostęp  do doskonałego sprzętu diagnostycznego, poprawiającego pracę mózgu oraz sprawność intelektualną i społeczną w przypadku wystąpienia objawów otępiennych oraz zaburzeń pamięci  – dodaje Mariola Kośmider – koordynator główny projektu.

Budynek jest wyposażony w solary świetlne, które będą dbały o podgrzewanie wody oraz ciepło. Dzięki temu ograniczymy koszty związane z codzienną eksploatacją.

Przebudowa budynku „B” Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych to najbardziej kosztowna

część projektu „Poprawa zdrowia i komfortu życia osób starszych i niesamodzielnych przez rozszerzenie zakresu opieki domowej, ambulatoryjnej i środowiskowej w Polsce” realizowanego przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych. Jej wartość to ponad cztery miliony złotych.

Obecnie trwają szkolenia związane z obsługą nowoczesnego sprzętu medycznego, a już po wakacjach w ramach tak zwanej „miękkiej” części projektu rozpoczną się spotkania  z osobami opiekującymi się

starszymi i niepełnosprawnymi. Będzie także cykl szkoleń z zakresu psychologii.

Przypominamy, że całkowita wartość najlepszego w Polsce projektu finansowanego z mechanizmu norweskiego to 6.400.000,00 zł. Projekt jest kierowany do osób powyżej 60 roku życia. 

 

Otwarcie już wkrótce
fot. Konrad Kaptur

Konrad Kaptur