1

Lider poległ w Polkowicach

Kibice, którzy przyszli w niedzielne południe na stadion Górnika nie mogli narzekać na brak emocji. Fani zobaczyli aż 7 goli. Wynik spotkania otworzył w 6 min. Marek Opałacz, który po stałym fragmencie gry wpakował futbolówkę do bramki rywala. Goście bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. W 14 . min. Rafał Wolsztyński wykorzystał niezdecydowanie obrońców Górnik i był remis. 3 min. później polkowiczanie odpowiedzieli bramką Eryka Sobkowa, a w 23 min. było już 3:1 dla miejscowych. To jednak nie był jeszcze koniec emocji. Tuż przed przerwą na murawie zameldował się Dominik Radziemski, który zmienił kontuzjowanego Sobkowa. W pierwszym kontakcie z piłką  pomocnik Górnika trafił do bramki łodzian i zrobiło się 4:1. W ostatniej akcji I połowy Wolsztyński po raz kolejny pokonał Marcina Furtaka i na przerwę piłkarze schodziły przy prowadzeniu miejscowych 4:2. Po zmianie stron obie drużyny nadal walczyły o kolejne gole. Zdecydowanie lepiej wychodziło to podopiecznym trenera Marcina Kaczmarka, którzy strzelili kolejnego gola. Na więcej nie pozwolili piłkarze Górnika, którzy pokonali lidera 4:3.

Górnik Polkowice – Widzew Łódź 4:3 (4:2)
Bramki: Marek Opałacz 6, Eryk Sobków 18, Patryk Mucha 23, Dominik Radziemski 41 – Rafał Wolsztyński 14, 45, 50

Górnik Polkowice: 1. Marcin Furtak – 25. Karol Fryzowicz (68, 27. Mateusz Baszak), 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz (61, 3. Mateusz Magdziak), 77. Piotr Azikiewicz – 23. Eryk Sobków (37, 11. Dominik Radziemski), 8. Patryk Mucha, 30. Kamil Wacławczyk (82, 5. Kacper Osiadły), 29. Filip Baranowski – 18. Michał Bednarski, 17. Mariusz Szuszkiewicz.

Widzew Łódź: 24. Wojciech Pawłowski – 23. Łukasz Kosakiewicz, 85. Hubert Wołąkiewicz (31, 4. Sebastian Rudol), 27. Daniel Tanżyna, 6. Marcel Pięczek – 14. Konrad Gutowski, 16. Bartłomiej Poczobut, 30. Mateusz Możdżeń (73, 5. Marcel Gąsior), 8. Adam Radwański (85, 17. Robert Prochownik), 7. Henrik Ojamaa (60, 20. Christopher Mandiangu) – 10. Rafał Wolsztyński.

żółte kartki: Opałacz, Szuszkiewicz – Ojamaa, Możdżeń, Radwański.
sędziował: Maciej Pelka (Poznań).