fbpx

Udany start polkowickich kolarzy

Ze sportowych aren

Kolarska młodzież z MKS Polkowice startowała w Jaczkowie w wyścigu „O Puchar Wójta Gminy Czarny Bór – Szukamy Następców Naszych Olimpijczyków”. Był to wyścig z Kalendarza Sportowego DZKol, a uczestnicy zdobywali punkty do challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

W kategorii młodzik zwyciężył Szymon Bęben a w młodziczkach Natalia Pielech zajęła trzecie miejsce. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Kacper Grudzień, który zajął ósme miejsce, Jakub Kielin zajął dziesiąte miejsce oraz Nikola Teodoridis, która wśród dziewcząt uplasowała się na czwartej pozycji.
Zawody w Jaczkowie rozegrano na pętli o długości 3700 m. Jako pierwsi na trasę wyruszyli młodzicy, którzy mieli do pokonania 5 okrążeń. Zawodnicy MKS Polkowice byli bardzo aktywni od samego startu a ich celem było zwycięstwo w wyścigu. Drużyna w składzie: Hubert Demianowski, Kacper Grudzień i Jakub Kielin mocno pracowała, aby ich kolega z drużyny – Szymon Bęben miał jak najlepszą pozycję wyjściową na finiszu.
Po młodzikach na trasę wyruszyły młodziczki, które podobnie jak chłopcy do pokonania miały dystans 5 okrążeń po 3700 m. Mimo licznych ataków na metę wyścigu dojechał cały peleton, z którego na trzecim miejscu finiszowała Natalia Pielec.
Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Był to bardzo udany wyścig w ich wykonaniu. Dobrze spisały się dziewczynki, mimo kilku błędów jak i chłopcy rozprowadzając Szymona. Każdy start dla nich to kolejne doświadczenie, które pozwoli stać się lepszymi kolarzami – powiedział trener Janusz Pytlak.
Już w kolejny weekend zawodnicy MKS Polkowice wezmą udział w wyścigach rozgrywanych w Wałbrzychu i Świebodzicach.