Zmiana organizacji ruchu na ulicy Dąbrowskiego

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Dąbrowskiego
Awarie i utrudnienia

Od wtorku, 7 stycznia, rozpocznie się kolejny etap przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicy Dąbrowskiego. Na czas prowadzonych robót wyłączony z ruchu zostanie kilkudziesięciometrowy odcinek drogi w pobliżu ronda Niepodległości. Kierującym pojazdami zaleca się objazd wyznaczoną trasą alternatywną.

Kierowcom wyjeżdżającym z miasta w kierunku ZG Rudna Główna już na rondzie Stokrotki (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2) zaleca się objazd przez ulicę Sucharskiego, następnie ulicą Wojska Polskiego do ronda Niepodległości. Tę samą trasę należy pokonać jadąc od ulicy Polnej i z ZG Rudna Główna do centrum miasta.
Dojazd do posesji przy ul. Mickiewicza, Brackiej oraz do zakładów pracy mieszczących się w pobliżu prowadzonych robót drogowych będzie możliwy od ronda Stokrotki.

POGLĄDOWY SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu planowane jest 20 stycznia, jednak w dużej mierze uzależnione będzie od warunków gruntowych i atmosferycznych.
Prace przy Dąbrowskiego są kolejnym etapem przebudowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej w tym rejonie miasta. Dotychczas zmodernizowano odcinki sieci w okolicach ulicy Topolowej, Wojska Polskiego i parku miejskiego przy ul. K. Baczyńskiego. Kolejnym po Dąbrowskiego, i zarazem ostatnim, będzie odcinek przy ul. Topolowej, gdzie również planowana jest zmiana organizacji ruchu. O szczegółach będziemy informować z wyprzedzeniem.
Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

red. Małgorzata Wasilewska