fbpx

Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia

Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia
Awarie i utrudnienia
fot. Archiwum

Od poniedziałku 3 stycznia mogą wystąpić pierwsze utrudnienia w ruchu na drodze gminnej przy ul. Kopalnianej, na odcinku dojazdowym do Zakładu Wzbogacania Rud w Polkowicach. Związane jest to z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu przy ROD „Barbarka”.

Wykonawca rozpocznie roboty drogowe od zajęcia połowy jezdni na odcinku 80 metrów. Kolejne zmiany w organizacji ruchu tymczasowego będą wprowadzane sukcesywnie, aby minimalizować ewentualne utrudnienia w ruchu dla kierowców dojeżdżających do pobliskich zakładów przemysłowych. Co ważne, intensywność robót czy transportów materiałów budowlanych będzie dostosowana do zmianowej pracy tych zakładów. Wykonawca zapewni też sterowanie ruchem, jeśli powstaną zatory przy zwężeniu jezdni na zajmowanym odcinku: od skrzyżowania ul. Kopalnianej z ul. Jana Wyżykowskiego do przejścia dla pieszych przy parkingu biurowca ZWR Polkowice.

Jest apel do kierowców o cierpliwość, przewidywanie dodatkowych minut na dojazd do pracy, a przede wszystkim o ostrożność i stosowanie się do wprowadzonej organizacji ruchu.

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube