Remont sieci na Topolowej

Remont sieci na Topolowej
Awarie i utrudnienia

W środę (29.01.) rozpocznie się ostatni etap przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie osiedla Polanka. Na czas prowadzonych robót należy się liczyć z utrudnieniami z wjazdem i wyjazdem do/z osiedla Polanka. Prace budowlane powinny zakończyć się w drugiej połowie lutego.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w środę rano (29.01.). Kierującym pojazdami z osiedla Polanka zaleca się objazd, zgodnie z poglądową mapką – plik PDF. Prowadzone prace nie będą miały wpływu na ruch pieszych.

Wraz z prowadzonymi robotami drogowymi nastąpią również zmiany w komunikacji miejskiej. Zmieni się lokalizacja przystanku dla wysiadających w kierunku osiedla Polanka. Autobusy linii nr 1 i 2 zatrzymywać się będą przy ul. Dąbrowskiego, a do pętli przy ul. Topolowej dojadą ulicami Modrzewiową i Wierzbową (zgodnie z poglądową mapką – plik PDF).

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu planowane jest w połowie lutego i uzależnione jest przede wszystkim od warunków gruntowych i atmosferycznych.

Obecne prace prowadzone w ulicy Dąbrowskiego powinny zakończyć się 28 stycznia (wtorek) w godzinach wieczornych. Tym samym w środę (29.01) w godzinach porannych przywrócony zostanie ruch z centrum miasta w kierunku Zakładów Górniczych Rudna Zachodnia.

Prace prowadzone w tym miejscu oraz planowane roboty w części ulicy Topolowej związane są z koniecznością naprawy jednej z głównych rur kanalizacji sanitarnej w mieście. W wyniku wieloletniej eksploatacji oraz występowania szkód górniczych, w kilku miejscach rurociąg stracił swoje właściwe nachylenie przez co wymagał natychmiastowej naprawy.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.