fbpx

Nie wjedziesz na Babisza

Nie wjedziesz na Babisza
Awarie i utrudnienia
fot. K. Pikor

Na prośbę mieszkańców wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ulicy Babisza. Na drodze postawiono słupki, za które wjazd mają wyłącznie działkowcy oraz właściciele posesji znajdujących się przy tej drodze.

Organizacja odbywa się zgodnie z poniższą mapką, a więc słupki postawiono na wysokości warsztatu, a wcześniej – zaraz za stacją paliw – znajduje się znak informujący o tym, że ulica jest „ ślepa”. Od strony ulicy Działkowej natomiast ten sam znak zostanie umieszczony zaraz za parkingiem przy ogródkach działkowych. Wjazd na ulicę Babisza nadal będą mieć działkowcy oraz właściciele znajdujących się przy niej posesji.

Zamknięcia drogi dla ruchu z dwóch stron domagali się mieszkańcy oraz działkowcy, ponieważ po zamknięciu skrzyżowania ul. Działkowej z ul. Kopalnianą wszelkie pojazdy korzystały z szutrowej ul. Babisza, zamiast z wyznaczonego objazdu.

Planowo droga będzie zamknięta do października tego roku, a więc do momentu wybudowania ronda na skrzyżowaniu ulic Kopalnianej i Działkowej. Potem ponownie kwestia organizacji ruchu na ulicy Babisza zostanie poddana pod dyskusję.

O przebiegu konsultacji pisaliśmy TUTAJ

red. DRM
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube