Budowa przepustów w Sobinie

miejsce budowy przepustów
Awarie i utrudnienia
fot. Małgorzata Wasilewska

Rozpoczęły się roboty drogowe przy budowie i remoncie dwóch przepustów w Sobinie. Na czas robót przewidziane będą objazdy do ulic Żurawiej i Bażanciej.

Prace rozpoczną się od budowy nowego przepustu w ciągu ulicy Żurawiej na skrzyżowaniu z ulicą Polkowicką. Na czas prowadzonych prac, w zależności od technologii wykonania przepustu, wyznaczony będzie objazd ulicą Polkowicką i Bażancią.

– Ulica Żurawia nie posiada w chwili obecnej połączenia z droga publiczną, a ruch odbywa się prywatnym zjazdem. Dlatego też w ramach prowadzonych robót wykonany zostanie również zjazd publiczny na ulicę Polkowicką – informuje Jacek Głowacki z Referatu Inwestycji UG Polkowice.

Po zakończeniu prac przy Żurawiej, drogowcy przeniosą się na ulicę Bażancią, gdzie będą przebudowywać istniejący przepust. Jest to droga wewnętrzna, która prowadzi na osiedle domków jednorodzinnych. Od dłuższego czasu można tam zaobserwować wzmożony ruch samochodowy, w szczególności pojazdów ciężkich, którymi przewożone są materiały budowlane. Zły stan techniczny przepustu spowodował, że jego przebudowa jest po prostu koniecznością. Na czas remontu do Bażanciej dojechać będzie można ulicą Polkowicką i Żurawią.

– Postępująca degradacja płyty betonowej pod przepustem, liczne spękania i wykruszenia powodują że wody opadowe ingerują w głąb konstrukcji przepustu, co szczególnie w okresie ujemnych temperatur powoduje jego rozszczelnianie – wyjaśnia Jacek Głowacki.

Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest za 4 miesiące. Koszt jaki poniesie gmina na ich realizację to ponad 150 tys.

red. Małgorzata Wasilewska