Przejdź do treści

Aktualności:

Powstaje galeria handlowa

Dodane: Czwartek, 19 kwietnia 2018

Przy ulicy Młyńskiej trwają prace ziemne związane z budową Parku Handlowo Usługowego. Obiekt ma zostać oddany do użytku w czwartym kwartale obecnego roku.

Twórcza i radosna integracja

Dodane: Środa, 18 kwietnia 2018

W Przedszkolu Miejskim Nr 6 pod hasłem „Świat jest dla wszystkich” odbyły się Dni Integracji. Dzieci były bardzo zadowolone i z całą pewnością zapamiętają te wydarzenia długo.

Duże dotacje na wymianę pieców

Dodane: Wtorek, 17 kwietnia 2018

Milion złotych przeznaczy gmina Polkowice na dopłaty do wymiany pieców opalanych węglem, drewnem lub biomasą na ekologiczne źródła ciepła. Taką decyzję, na wniosek burmistrza Wiesława Wabika, podjęli dziś radni Rady Miejskiej. Programem zostaną objęci mieszkańcy gminy oraz prowadzący tutaj jednoosobową działalność gospodarczą.

Jutro sesja Rady Miejskiej

Dodane: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

We wtorek (17.04) o godzinie 13 radni Rady Miejskiej Polkowic spotkają się na kolejnej sesji. Poniżej porządek obrad.

Nauka, rekreacja i zdrowie

Dodane: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Dziś uczniowie polkowickich szkół wyjechali do nadmorskiej Pogorzelicy na zieloną szkołę. Spędzą tam trzy w ramach gminnego programu monitorowania zdrowia w ochronie ekologicznej dziecka.

Towarzyszka ostatniej drogi

Dodane: Piątek, 13 kwietnia 2018

Krystyna Palczak, pielęgniarka z Centrum Opieki Paliatywnej przy polkowickiej przychodni towarzyszy ludziom umierającym w ich ostatniej drodze. Z nami podzieliła sie swoimi refleksjami oraz doświadczeniami z niezwykle trudnej pracy.

Dyskutowano o PBO 2019

Dodane: Czwartek, 12 kwietnia 2018

Wczoraj w sali audytoryjnej Uczelni Jana Wyżykowskiego odbyło się spotkanie informacyjne burmistrza Polkowic, Wiesława Wabika z mieszkańcami gminy poświęcone Polkowickiemu Budżetowi Obywatelskiemu edycja 2019.

Polkowiccy uczniowie wyjadą na zieloną szkołę

Dodane: Czwartek, 12 kwietnia 2018

Łącznie 410 trzecioklasistów z gminy Polkowice wyjedzie w poniedziałek 16 kwietnia na zieloną szkołę w ramach gminnego programu monitorowania zdrowia w ochronie ekologicznej dziecka. Uczniowie spędzą 3 tygodnie w nadmorskiej Pogorzelicy.

Zdrowe zęby to podstawa

Dodane: Wtorek, 10 kwietnia 2018

W Polkowicach od ponad 20 lat jest realizowany program „Promocja zdrowia higieny jamy ustnej oraz zapobieganie próchnicy poprzez leczenie stomatologiczne zachowawcze”. W jego ramach dzieci od 3. roku życia oraz młodzież korzystają z bezpłatnej opieki stomatologów.

Trening z karatą!

Dodane: Poniedziałek, 09 kwietnia 2018

Przedszkolaków z polkowickiej „piątki” odwiedził dziś Bartosz Skwarski, mistrz świata w karate. Była mowa o szlachetnych zasadach tego sportu i czas na wspólne ćwiczenia.

PBO 2019 czas start

Dodane: Poniedziałek, 09 kwietnia 2018

W najbliższą środę (11.04) w Auli B (107) o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie informacyjne z burmistrzem Polkowic, Wiesławem Wabikiem dotyczące Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Serdecznie zapraszamy.