Przejdź do treści

Aktualności:

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż

Dodane: Środa, 08 marca 2017

Jutro (9 marca) na scenie w Auli Forum polkowickiego Zespołu Szkół widzowie zobaczą wybitnego aktora, Andrzeja Seweryna w doskonałym przedstawieniu „Mój Molier”. Będzie to pierwszy spektakl w ramach IXI edycji Polkowickich Dni Teatru.  

Teatralna wiosna w Polkowicach

Dodane: Wtorek, 07 lutego 2017

Już po raz 19. odbędą się XIX Polkowickie Dni Teatru. Jak co roku zaprezentowane zostaną najlepsze spektakle teatralne z całej Polski. Patronem Honorowym tegorocznej edycji jest Wojciech Pszoniak – wybitny aktor filmowy i teatralny, a plakat tradycyjnie przygotował założyciel i dyrektor Sceny Plastycznej KUL, prof. Leszek Mądzik.

Młodzi znowu zachwycili

Dodane: Wtorek, 31 stycznia 2017

Dziś w Auli Zespołu Szkół w Polkowicach uroczyście zainaugurowano XVII Żak-Art. Imprezę otworzył dyrektor Zbigniew Gołębiowski. Oprawą dla oficjalnego otwarcia był występ aktorów Szkolnego Teatru „Antydotum”.

Edukują muzycznie

Dodane: Poniedziałek, 09 stycznia 2017

W Szkole Podstawowej Nr 1 odbyły się dwa koncert w ramach cyklu „Akademia Melomana”.  Muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” zapoznali uczniów z różnymi stylami muzycznymi.

Królowa kryminału odwiedziła Polkowice

Dodane: Czwartek, 08 grudnia 2016

- Gdy piszę zatracam się całkowicie. Nie wyobrażam sobie robienia czegokolwiek innego w życiu. To moja pasja, hobby, moje życie – mówi Katarzyna Bonda. Pisarka nazywana królową kryminału spotkała się z Czytelnikami w polkowickiej bibliotece.

Udane warsztaty bębniarskie w Kaźmierzowie

Dodane: Środa, 30 listopada 2016

- Ilość uczestników naszych warsztatów przekroczyła oczekiwania. Zainteresowanie było tak duże, że zamierzamy je kontynuować – mówi Małgorzata Honbrechts z Wiejskiego Ośrodka Kultury, który organizował warsztaty.

Dzieci trzeba traktować poważnie

Dodane: Wtorek, 15 listopada 2016

Barbara Gawryluk, znana autorka książek dla dzieci spotkała się z uczniami polkowickich szkół podstawowych. Była okazja dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy związanych z literaturą dla najmłodszych.

Tym razem będziemy poznawać kulturę węgierską

Dodane: Czwartek, 03 listopada 2016

Cykliczny festiwal „W kręgu Cultur. Miedziowe spotkania z…” to stały element krajobrazu kulturalnego Polkowic. Rokrocznie końcówka roku kojarzy nam się z poznawaniem kultur innych krajów i narodów. Tym razem organizatorzy przybliżą nam kulturę węgierską.

Sympatyczne spotkanie w bibliotece

Dodane: Środa, 02 listopada 2016

Monika Sawicka, pisarka mająca w sobie niewyczerpane pokłady energii spotkała się z Czytelnikami swoich książek w polkowickiej bibliotece. 

Lubię piosenki z mądrym tekstem

Dodane: Wtorek, 25 października 2016

Polkowicka biblioteka nie jest wyłącznie miejscem, w którym można wypożyczyć książki. To swoiste centrum animacji szeroko rozumianego życia kulturalnego. Odbywają się w niej spotkania klubów dyskusyjnych, odwiedzają ją pisarze, ale także muzycy. W miniony czwartek (20.10) koncertował Kuba Michalski.