Przejdź do treści

Aktualności:

Obcy kontra Predator 2 – nie polecam

Dodane: Piątek, 25 stycznia 2008

Przyznaję szczerze, każdy kolejny film z cyklu „Obcy” oglądałem z wypiekami na twarzy, w stanie nieodgadniętego napięcia i oczekiwaniu na coś niezwykłego.

Janusz Gajos patronem jubileuszowych Dni Teatru

Dodane: Piątek, 18 stycznia 2008

Najbardziej znana cykliczna impreza kulturalna regionu – Polkowickie Dni Teatru rozpocznie się 1 marca od sztuki „Pierwsza młodość” z Anną Seniuk oraz Zofią Saretok.

Tygodnik Powszechny na płytach CD

Dodane: Poniedziałek, 03 grudnia 2007

Kolaż nowoczesności i tradycji proponuje swoim czytelnikom polkowicka biblioteka. W jej zbiorach pojawiły się kompletne roczniki jednego z najbardziej szanowanych tytułów prasowych – krakowskiego Tygodnika Powszechnego.

Uczyć i wychowywać

Dodane: Czwartek, 15 listopada 2007

Wczoraj w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Tadeuszem Bogackim, autorem zbioru dowcipów i książek dla dzieci i młodzieży. Brali w nim udział gimnazjaliści. Niezmiernie zainteresowani ciekawymi opowieściami pisarza, zadawali mnóstwo pytań.

W świecie dźwięków

Dodane: Środa, 14 listopada 2007

Dzisiaj odbyły się w kinie koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Lubuskie Biuro Koncertowe.

Obcując ze sztuką

Dodane: Wtorek, 16 października 2007

Wczoraj w Aqua Hotelu odbył się wernisaż prac osób niepełnosprawnych uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zostały na nim zaprezentowane prace ceramiczne oraz obrazy wykonane przy pomocy suchych pasteli, w większości przedstawiające krajobrazy.

Było hip-hopowo

Dodane: Środa, 03 października 2007

W miniony piątek w kinie odbył się koncert zespołów hip-hopowych. Blisko setka fanów bawiła się przy dźwiękach zespołów Contra Legem, Tempo oraz warszawskiego Grammatika.

Nim osądzisz poznaj

Dodane: Wtorek, 25 września 2007

Kipiące energią, niesamowite i powalające - takich przymiotników używają fani stołecznego Grammatika opisując koncerty swojej ulubionej grupy. Czy słusznie? Okazja do tego, by się przekonać już w piątek w kinie.

A doznania były niezwykłe

Dodane: Wtorek, 18 września 2007

Po raz piąty w naszym mieście gościł prestiżowy festiwal Wratislavia Cantans. Po raz pierwszy artyści wystąpili w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Tym razem kultura rosyjska

Dodane: Piątek, 14 września 2007

Wystawy, koncerty, przeglądy filmów, a także szereg innych wydarzeń - tegoroczna edycja Miedziowych spotkań z kulturą rosyjską zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Dzień z kartoflem

Dodane: Czwartek, 13 września 2007

W „Święcie pieczonego ziemniaka” udział wezmą w przyszłym tygodniu sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 3. W zabawie czynnie uczestniczyć będą również rodzice maluchów.